یك پیشكسوت قرآنی در بازدید از غرفه جاویدانی:

وضعیت كنونی مؤسسات قرآنی كهگیلویه و بویراحمد نگران كننده است

وضعیت كنونی مؤسسات قرآنی كهگیلویه و بویراحمد نگران كننده است

به گزارش جاویدانی ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد یك پیشكسوت قرآنی كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: وضعیت كنونی مؤسسات قرآنی این استان نگران كننده است.


"حسین علی نسب"، روز سه شنبه، ۲۱ آبان ماه در بازدید از غرفه ایسنا در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلای یاسوج، اضافه كرد: دوره تخصصی قرائت، دوره تربیت معلم قرآن در سپاه، دوره تربیت كادر متخصص نیروی انتظامی و كلاس های حفظ در خانه قرآنی در شهرك جهاد یاسوج از برنامه های اجرایی بنده است.
وی با اشاره به وجود ۷۰۰ خانه قرآنی روستایی و شهری در سطح استان، اظهاركرد: از این تعداد بیشتر از ۲۵۰ خانه قرآن به صورت رسمی فعال می باشند.
این فعال قرآنی استان كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود بیشتر از ۱۰ نفر ابتهال خوان در این استان، افزود: این افراد به صورت مستمر كار نمی كنند و تنها در مسابقات شركت دارند.
رئیس سابق اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی كهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از وضعیت كنونی مؤسسات قرآنی استان، بیان كرد: دولت باید تمامی برنامه های قرآنی را به مؤسسات واگذار كند و همینطور آموزش و پرورش مؤسسات را در شیفت مخالف مدارس و ساختمان های خالی مكان دهد.
به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، علی نسب نبود مدیریت واحد را همچون مشكلات مؤسسات قرآنی برشمرد و خاطرنشان كرد: در صورت تحقق این موضوع، از پراكندگی اعتباری جلوگیری می شود و مجلس برای برنامه های قرآنی، اعتبار خاص در نظر می گیرد.
وی بیان كرد: متاسفانه هیچ خیر قرآنی در این استان وجود ندارد، لازم است خیران در این زمینه ورود كنند.5.0 / 5
3977
1398/08/22
19:08:12
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاویدانی