توسط انجمن نویسندگان عمان

جوایز یازدهمین دوره جشنواره نوآوری فرهنگی به مولفان برتر اهدا شد

جوایز یازدهمین دوره جشنواره نوآوری فرهنگی به مولفان برتر اهدا شد

جاویدانی: كتاب های برگزیده عمان در یازدهمین دوره جشنواره نوآوری فرهنگی انتخاب شدند. در مراسم اختتامیه این جشنواره نمایندگانی از رایزنی فرهنگی ایران در عمان نیز حضور داشتند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، مراسم اعلام برندگان یازدهمین دوره جایزه نوآوری فرهنگی عمان با حضور وزرای كشور و اطلاع رسانی و ادبا و نویسندگان عمانی روز یك شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ در انجمن نویسندگان عمان برگزار گردید. در این مراسم كه سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان هم حضور داشت، انجمن نویسندگان عمان نفرات برتر در زمینه دستاورد فرهنگی و شش كتاب برتر در حوزه شعر، داستان كوتاه، رمان، مطالعات انتقادی، مطالعات اندیشه ای و مركز برتر در حوزه حفظ نسخ خطی در كشور عمان را معرفی كردند.
بر این اساس، دیوان «القبعه» (كلاه) به نویسندگی حمود بن وهقه بعنوان برترین اثر عمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، «ظل هیرمافرودیتس» (سایه هرمافرودیتس) از بدریه البدریه بعنوان برترین اثر داستانی، «السكراب» (دستمالی) از سلیمان المجینی بعنوان اثر تشویقی داستانی، «احلام معلقه علی جسر وادی عدی» بعنوان بهترین داستان كوتاه، «بیگانگی در شعر فمینیستی خلیج فارس» نوشته سعیده بنت خاطر الفارسیه بعنوان بهترین اثر مطالعات انتقادی، «زبان آفرینش پدیده حیاتی و نگاه انسان به آن» نوشته عبدالله بن سعید المعمری بعنوان بهترین اثر پژوهشی معرفی گشتند.
همچنین كمیته داوران جایزه تشویقی این دوره را به بدر العبری برای نگارش كتاب «اضاءه قلم» (قلم روشنایی) و جایزه برترین كتاب در زمینه پژوهش كتب خطی را به فهد بن عامر السعیدی برای كتاب «تنویر العقول فی علم الاصول» اهدا كرد.
این انجمن در جهت حفظ و صیانت از میراث فرهنگی و ترویج فرهنگ كتابخوانی، از كتابخانه شیخ محسن بن زهران العبری در ایالت الحمراء و به پاس تلاشهای ادبی و شعری از محمد بن حمد المسروری شاعر و ادیب عمانی قدردانی كرد. انجمن نویسندگان عمان كه یك نهاد صنفی و غیر دولتی است همزمان با تاسیسش از سال ۲۰۰۸ میلادی جایزه نوآوری فرهنگی در این كشور را با هدف پشتیبانی از نویسندگان و ادبای این كشور راه اندازی كرده است.
این خبر را رایزنی فرهنگی ایران در عمان ارسال كرده است.


منبع:

5.0 / 5
4481
1398/09/12
14:32:59
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی