حجت الاسلام مهدوی ارفع:

اطاعت از ولی فقیه، تمرین اطاعت از امام زمان(عج) است

اطاعت از ولی فقیه، تمرین اطاعت از امام زمان(عج) است

به گزارش جاویدانی ایسنا/قم یك كارشناس مذهبی اظهار داشت: زیست ولایی باید در دوران غیبت شكل گیرد تا مدعیان اطاعت از امام زمان(عج) بتوانند با تمرین اطاعت از ولی فقیه خویش را برای اطاعت از امام معصوم(ع) آماده كنند.


حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع شب گذشته پس از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) اظهار نمود: دشمنان و مشركان می دانستند، خداوند برای استمرار مكتب حقانیت اسلام و حقیقت عالم هستی، جریان استمرار ولایت اهل بیت(ع) پس از نبی گرامی اسلام(ص) را انتخاب كرده است و واقعه غدیر و آیه ابلاغ ولایت حضرت علی ضد السلام توسط رسول خدا(ص) نشان دهنده اهمیت مبحث استمرار ولایت و امامت اهل بیت(ع) است.
وی ادامه داد: فهم واقعی قرآن و انتقال آن به بشریت فقط توسط افرادی صورت می گیرد كه راسخون فی العلم باشند یعنی ائمه اطهار(ع) تنها راه فهم قرآن هستند و بدون داشتن ولایت آنها نمی توان قرآن واقعی را درك كرد.
این كارشناس مذهبی تاكید كرد: دشمن به این نتیجه رسید كه اگر بخواهد به مكتب حقانیت تشیع ضربه كاری وارد كند باید مانع ظهور، بروز و تحقق مكتب اهل بیت(ع) شود و جلوی استمرار آنرا در جامعه گیرد.
وی خاطرنشان كرد: دو جایگاه انحصاری اهل بیت(ع) یعنی جایگاه اجتماعی كه همان امامت، ولایت و رهبری است و جایگاه قلبی اهل بیت(ع) كه باید پیروان مودت به اهل بیت(ع) داشته باشند همواره مورد تخریب توسط دشمنان بوده و آنها تلاش كردند هر دو جایگاه را پس از رحلت رسول خدا(ص) به حاشیه برده و با غصب رهبری و ولایت و همینطور تبدیل مودت به بغض و نفرت به اهل بیت(ع) ضربات گوناگونی وارد سازند.
مهدوی ارفع تصریح كرد: دشمنان، منافقان، مشركان، ظالمان و حاكمان فاسق با قرآن منهای اهل بیت(ع) در طول تاریخ چه جنایت ها كه مرتكب نشدند كه واقعه عاشورا از مصادیق همین قرآن منهای اهل بیت(ع) است.
وی ادامه داد: اما با تمام دشمنی اهل كفر، اهل بیت(ع) شیعیان را رها نكرده اند و ائمه اطهار(ع) بهترین اقدامات را در موقعیت زمانی و مكانی خود برای اتصال و ارتباط شیعیان با همدیگر و با امام انجام داده اند.
این كارشناس مذهبی عنوان كرد: دشمنان پس از واقعه عاشورا، محاصره را بر امامان معصوم و شیعیان تنگ تر كرده اما طراحی های پیچیده دشمنان نتوانست مقابل اقدامات امامان معصوم(ع) دوام بیاورد و همواره شكست خوردند.
وی تاكید كرد: طراحی دشمن به جایی رسید كه امام حسن عسكری ضد السلام را در پادگان محاصره كرده تا به هیچ وجه شیعیان نتوانند با ایشان ارتباط بگیرند اما سازمان وكالت توسط امام حسن عسكری ضد السلام طراحی شد و دوران تمرین اتصال شیعیان به امام معصوم توسط وكلا صورت پذیرفت و بازهم دشمن شكست خورد.
مهدوی ارفع در ادامه اظهار داشت: پس از تمرین به واسطه سازمان وكلا، نوبت به دوران غیبت صغرا رسید در این زمان هم سازمان نیابتی خاص شكل گرفت و بازهم شیعیان از راه نواب اربعه توانستند با امام زمان ضد السلام ارتباط حاصل كنند.
وی ادامه داد: در عصر غیبت كبرا هم فقهای امت نواب عام هستند چونكه امكان ندارد حجت خدا شیعیان را به حال خود رها كند كه حالا ولایت مطلقه فقیه در حقیقت همان نیابت عام را بر عهده دارد و تمرین اطاعت از نائب امام زمان(عج) در حقیقت زمینه ای برای اطاعت از امام زمان(عج) در عصر ظهور است.
سخنران حرم بانوی كرامت تاكید كرد: زیست ولایی باید در دوران غیبت شكل گیرد تا مدعیان اطاعت از امام زمان(عج) بتوانند با تمرین اطاعت از ولی فقیه خویش را برای اطاعت از امام معصوم(ع) آماده كنند.
وی با اشاره به اینكه در مبحث اتفاقات اخیر و حمایت رهبری از تصمیم سران قوا، عده ای از مدعیان و سینه چاكان متزلزل شدند، اضافه كرد: رهبری در چهار دقیقه صحبت در درس خارج خود فتنه بزرگی را خنثی كردند اما عده ای كه به ظاهر ادعای ولایت مداری داشتند گرفتار بی بصیرتی شدند.
مهدوی ارفع در انتها اظهار داشت: مطالعه نهج البلاغه و بررسی شیوه برخورد حضرت ضد السلام و مصلحت اندیشی های حضرت در اتفاقات پیچیده می تواند الگویی درست برای گذر از فتنه های آخرالزمان باشد.1398/09/13
15:39:07
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: طراحی , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاویدانی