قصه زندگی من ۲ رونمایی گردید

قصه زندگی من ۲ رونمایی گردید

جاویدانی: كتاب قصه زندگی من 2 چهارشنبه 27 آذر در جریان برگزاری دومین روز از برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان رونمایی گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، كتاب «قصه زندگی من ۲» عصر روز چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ با حضور محمدرضا زمردیان رئیس جشنواره قصه گویی و مهدی رجبی نویسنده كتاب، در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان رونمایی گردید.
محمدرضا زمردیان رئیس جشنواره بین المللی قصه گویی با اشاره به كتاب «قصه زندگی من ۲» اظهار داشت: تدوین و چاپ این كتاب پیرو تجربه ای است كه از سال قبل در جشنواره بیست ویكم داشتیم و بخش قصه های «۹۰ ثانیه ای» را به این علت به جشنواره اضافه كردیم كه مشاركت مردمی را در جشنواره قصه گویی شاهد باشیم و اتفاقاً استقبال خوبی را در این بخش شاهد بودیم به صورتی كه سال گذشته، ۶ هزار فیلم و امسال ۷ هزار فیلم به دبیرخانه ارسال شد.
وی اشاره كرد: از میان این تعداد، ۱۴۷ اثر برگزیده از طرف داوران این بخش انتخاب شدند و آن هایی كه قابلیت داستان شدن داشتند، از طرف مهدی رجبی در چارچوب كتاب به رشته تحریر درآمدند تا ناگفته ها، پندها و اندرزهای مردمی را به اشتراك بگذاریم و ماندگار شوند.
زمردیان ابراز امیدواری كرد كتاب «قصه زندگی من» مورد توجه علاقه مندان به پژوهش قرار گیرد.
مهدی رجبی نیز كتاب «قصه زندگی من ۲» را حاصل كار گروهی دانست و اظهار داشت: این كتاب حاصل بازنگری ۷ هزار فیلم از طرف هیأت داوران بخش قصه های ۹۰ ثانیه ای بود و من تنها ۱۴۷ فیلم را دیدم و بعضی از آنها كه قابلیت داستان شدن داشتند، برای روایت انتخاب كردم.
او این كتاب را تجربه ادبی جذابی برشمرد و بیان كرد: تبدیل قصه های شفاهی در چارچوب مكتوب اتفاق بسیار خوبی است و امیدوارم این اتفاق ادامه پیدا كند و همین طور جشنواره پیوسته و آهسته به راه خود ادامه دهد.
در ادامه، كتاب «قصه زندگی من ۲» برگرفته از قصه های منتخب بخش قصه های «۹۰ ثانیه ای» جشنواره قصه گویی است، رونمایی گردید.
بخش قصه ۹۰ ثانیه، یكی از بخش های جدید جشنواره بیست ودوم بود كه علاقه مندان به قصه گویی بدون محدودیت سنی در آن شركت كردند و بیشتر از ۷ هزار و ۵۰۰ اثر در این بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. قصه های ۹۰ ثانیه در جشنواره بیست ودوم شامل بخش های جنبی با عنوان «قصه زندگی من»، «قصه های شهر من»، «قصه كانون زبانی ها» و «قصه خبرنگاران» است.
بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی از ۲۶ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان واقع در خیابان حجاب تهران در حال برگزاری است.


منبع:

5.0 / 5
4105
1398/09/29
00:07:29
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
جاویدانی