دبیركل مجمع اهل بیت (ع) عنوان كرد:

معرفی اسلام ناب و مستند به جهان، موضع و راهبرد مجمع خاندان (ع) است

معرفی اسلام ناب و مستند به جهان، موضع و راهبرد مجمع خاندان (ع) است

به گزارش جاویدانی دبیركل مجمع خاندان (ع) با بیان این مورد كه راهبرد مجمع معرفی اسلام ناب به شیوه عقلانی، معنویت، عدالت و مقاومت در جهان است اظهار داشت: برخی درصدد هستند اسلام را از یك وجه معرفی كنند اما اسلام ریشه رحمانی دارد و ما باید اسلام ناب و مستند را به جهان معرفی نماییم و بعد از آن افراد خود تصمیم بگیرند كه چه دینی را می خواهند انتخاب كنند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی امروز سه شنبه ( ۳ دی ماه) در نشست رسانه ای كه به مناسبت محكومیت چهارمین سالگرد حبس غیرقانونی شیخ ابراهیم زكزاكی و تشریح اهداف و راهبرد مجمع جهانی خاندان ضد السلام برگزار گردید اظهار نمود: راهبرد مجمع معرفی اسلام ناب است آن هم به شیوه عقلانی، معنویت، عدالت و مقاومت؛ چون كه برخی اسلام را از یك وجه معرفی می كنند. اسلام ریشه رحمانی دارد و پیامبر اسلام (ص) پیامبر رحمت است اما به این مفهوم نیست كه مسلمانان باید در مقابل زور و تزویر كاری انجام ندهند بلكه در مقابل زور ایستادن امری عقلی و مورد تاكید دین اسلام است.
وی تصریح كرد: وحدت دنیای اسلامی با نگاه تقریبی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ما باید مكتب خاندان را با ادبیات جهانی معرفی نماییم. نگاه مجمع یك نگاه بین المللی است و بر همین مبنا به دنبال شناخت قومیت ها و ملیت ها، اقلیم ها و جمع آوری بانك اطلاعاتی نسبت به خاندان (ع) هستیم. گرایش ملی و هویتی در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گرفته است.
دبیركل مجمع جهانی خاندان (ع) خاطرنشان كرد: تحقق آرمان ها و اهداف برای ما با عنایت به شناخت جامعه امروز بسیار مهم می باشد. ما نسبت به كشورهای آفریقایی همچون نیجریه این نگاه را داریم كه اسلام را به صورت دقیق معرفی نماییم. بنای ما بنای دعوت به اسلام است. شاید برخی در مقابل این مساله جبهه بگیرند اما هدف ما معرفی اسلام است و بعد از آن هر فردی می تواند به اختیار خود دینش را انتخاب نماید. امروز متاسفانه با قرائت های مختلفی از دین اسلام رو به رو هستیم. یك قرائت اسلام لیبرال بوده و نتیجه آن فاصله گرفتن از شریعت احكام شرعی و اجتماعی، و سكولاریزه كردن جوامع بشری و اسلامی است. دوم، اسلام افراطی است كه در كشورهای مختلف با آن روبرو می باشیم. در كشورهای اروپایی آنهایی كه با خشونت رفتار می كنند ادبیاتی به غیر از ادبیات دینی و اسلامی را ترویج می دهند.

راه های شناخت اسلام
رمضانی با عرضه موضع و هدف مجمع بیان كرد: اسلام ناب و مستند در دنیای امروز بشری باید معرفی شود و این همچون مواضع و اهداف مجمع است. نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی خنثی كننده این قرائت های افراطی و تفریطی نسبت به اسلام بود. آنهایی كه می خواهند اسلام را بشناسند باید به دور از فرا فكنی رسانه ای به مطالعه روی آورند و به منابع اصیل یعنی قرآن و سنت و بعد از آن به عقل خود رجوع كنند. ما معتقدیم در هر جای دنیا و در هر مذهبی كه اتفاق ناگواری برای فردی رخ بدهد و ایجاد رعب و وحشت و خشونت كند باید از راه مسلمان و غیر مسلمان محكوم شود. ما نگاه خشونت آمیز در جوامع بشری در هیچ دین و مذهبی را قبول نداریم. این اتفاقاتی كه در ارتباط با شیخ زكزاكی و كشور نیجریه رخ داده است برای ما قابل پذیرش نمی باشد. در دو دهه گذشته به علت نگاههای افراطی بیشترین قربانی ها را در جوامع مسلمانان داشته ایم. به روابط سیاسی دو جانبه كشورها كاری نداریم، هدف ما بررسی شخصیت انسان ها از منظر دینی است.

شیخ زكزاكی نگاهی تقریب گرا دارد و مدافع حقوق مردمش است
وی با عرضه معرفی شخصیت شیخ زكزاكی اضافه كرد: شیخ زكزاكی به لحاظ فردی به دنبال وحدت جهان اسلام بود و مخالف اختلاف فرق اسلامی است. هدفش راهبرد صلح و ترویج صلح در جهان است و نسبت به مذاهب برخورد دیالوگی دارد و معتقد بر این است كه دیالوگ می تواند بین شخصیت ها ارتباط برقرار كند. در مجموع یك شخصیت صلح طلب و درصدد حل مشكلات جامعه نیجریه است. بنای او بنای مخالفت با قانون جامعه نبوده. بلكه در صدد كمك به مشكلات بشری بوده است. از حیث بین المللی برای ما قابل قبول نیست كه در سازمان ملل كه خویش را مدافع حقوق بشر می داند شخصیتی همچون شیخ زكزاكی مورد بی مهری قرار بگیرد. نباید به سلامت انسان ها نگاه سیاسی داشته باشیم. ما نه بعنوان نظام جمهوری اسلامی این موضع راداریم بلكه بعنوان یك انسانی كه پایبند به ارزش های انسانی است این شخصیت باید مورد حمایت قرار بگیرد و از حقوق انسانی بهره ببرد.
دبیركل مجمع جهانی خاندان (ع) با بیان این موضوع كه ما از جهت های مختلف وضعیت شیخ زكزاكی را برای جوامع انسانی و بویژه پیروان خاندان (ع) تشریح و برنامه هایی را عرضه كرده ایم، اظهار داشت: برگزاری كنفرانس های اسلامی و دفاع از شخصیت شیخ زكزاكی همچون برنامه هایی بوده است كه انجام داده ایم. همینطور از سازمان های دولتی و مردم نهاد كشورهای مختلف درخواست كرده ایم كه به این مورد اهتمام ویژه ای داشته باشد. نه فقط كشورهای اسلامی، بلكه سازمان های دولتی در سراسر جهان باید برای از سلامتی شیخ زكزاكی و افرادی كه به دنبال احقاق حقوق بشری هستند حمایت كنند. مجمع یك نهاد غیردولتی است و برای رهایی شیخ زكزاكی كارهای رسانه ای به ۲۵ زبان مهم دنیا را انجام داده ایم.
رمضانی اضافه كرد: همینطور از اعضای مجمع درخواست كرده ایم كه برای پشتیبانی از شیخ زكزاكی وارد عمل شود. برگزاری مراسم و برنامه هایی جهت تجلیل از مقام شیخ زكزاكی بعنوان یك شخصیت مصلح، نامه به سازمان های حقوق بشر و اتحادیه اروپا از دیگر اقدامات ما بوده است. اگر ظرفیت های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و... جهان اسلام با یكدیگر تجمیع شود شاهد هیچ نفوذی از جانب بیگانگان نخواهیم بود. اما متاسفانه استكبار همواره به صورت پنهان در بهره گیری و تجمیع این ظرفیت ها كارشكنی می كند. ما هم درصدد بیداری و آگاهی مسلمانان هستیم اما از راه دینی هدف ما معرفی اسلام ناب و بیداری بشریت است. هر انسانی كه درصدد رشد و تعالی خود است باید از این امر بهره ببرد. ما به دنبال این هستیم كه جلوی اقدامات و صدمه هایی را كه دشمنان درصدد هستند برای جوامع اسلامی و بویژه پیروان خاندان (ع) به وجود بیاورند بایستیم.1398/10/04
14:19:51
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: حقوق , حل مشكلات , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی