مرجع تقلید شیعیان:

راهكار امام علی(ع) به جهت اینكه محرم و امین دیگران شویم

راهكار امام علی(ع) به جهت اینكه محرم و امین دیگران شویم

جاویدانی: ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) یكی از مهمترین ملزومات امین شدن انسان نزد دیگران را محبت و كمك به دیگران ذكر كرد.


آیت الله علوی گرگانی، امروز 23 بهمن ماه در دیدار اعضای موسسه نسل سلمان فارسی كه در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: قرآن كریم به تمجید از انسان هایی كه نسبت به دیگران احسان دارند خود و دیگران را نجات می دهند می پردازد.
وی با ذكر این مطلب كه بزرگان دین افرادی هستند كه شایستگی این مقام را دارند و باید دستورات دین را از محتوای ارائه شده از آنها بگیریم، اظهار داشت: به همین خاطر است كه بزرگانی چون امیرالمومنین(ع) را باید الگوی خود قرار داده و به اوامر ایشان عمل نماییم.
این مرجع تقلید یادآورشد: امام علی(ع) می فرمایند كه كسی كه به دیگران كمك نماید مَحرم و امین وی می شود، باید محبت خودرا نسبت به دیگران پیاده نماییم.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان كرد: امیرالمومنین(ع) می فرماید دست احتیاج و نیاز به هركسی كه می خواهی دراز بكن ولی در آخر اسیر وی هستی، در اسلام تاكید گردیده است كه نباید دست جلوی كسی دراز كرد.
آیت الله علوی گرگانی اشاره كرد: باید همواره در زندگی تقوا داشته باشیم و اهتمام نماییم به دیگران خدمت نماییم، نسبت به تربیت نوجوانان اهتمام داشته باشیم چون آینده كشور را این عزیزان می سازند.
نیازهای خودرا از دیگران نخواهیم بلكه در زندگی تنها امیدمان خداوند باشد، در خدمت به دیگران دریغ نكنیم تا ضمن عاقبت بخیری مورد رضایت الهی قرار بگیریم.
منبع:

1398/11/24
18:59:48
5.0 / 5
3853
تگهای خبر: زندگی , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی