انتشار اثری تازه از هادی خورشاهیان برای كودكان

انتشار اثری تازه از هادی خورشاهیان برای كودكان

به گزارش جاویدانی كتاب روزی كه خورشید قهر كرد اثر هادی خورشاهیان برای مخاطبان كودك منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، كتاب «روزی كه خورشید قهر كرد» اثر هادی خورشاهیان برای مخاطبان كودك و از جانب انتشارات كتاب نیستان روانه بازار شد.
این كتاب كه برای مخاطبان بالای هشت سال نوشته شده است روایتی ظریف و اسطوره ای از حادثه ای دارد كه با توجه بیش از اندازه انسان ها به ماه و نادیده گرفتن خورشید، رخ می دهد.
در این اثر داستانی با این مضمون روایت می شود كه چون شاعران فقط برای ماه شعر می گفتند و عكاسان فقط از ماه عكس می گرفتند. بچه ها فقط به ماه نگاه می كردند. خورشید از دست آدم ها ناراحت شود و یك تكه ابر بزرگ و سفید را بكشد جلوی صورتش تا مردم او را نبینند … باوجود عذرخواهی آدم بزرگ ها و دلایلی كه بچه ها برای نگاه نكردن به خورشید می آوردند، او راضی نمی گردد و زندگی به سختی پیش می رود تا این كه یكی از بچه های كتابخوان، چاره را پیدا می كند. راهی كه از دل افسانه ها و اسطوره هایی همچون سیمرغ و اژدها می گذرد و شادی و عشق را به كره ی زمین باز می گرداند.
این كتاب همینطور با تصویرگری ویژه ای اثر هنرمند ایران منان عنیشی همراه شده است. در این تصویرگری استفاده از عنصر تخیل در شخصیت سازی برای خورشید و ماه مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از استفاده از عنصر تخیل در شخصیت سازی برای خورشید و ماه و هم استفاده از زاویه ی دید از بالا كه برای كودكان تازگی دارد و به آنها كمك می نماید تا از فاصله ای بسیار دور به زمین و ماجراهای آن بنگرند و برای لحظاتی از خودمحوری و خودبزرگ بینی كه یكی از خصوصیت های رایج نسل فعلی است، فاصله بگیرند از مهمترین خصوصیت های تصویرگری این اثر است.
كتاب نیستان این مجموعه را در چارچوب چهارمین جلد از مجموعه كتاب اندیشه های خوشمزه منتشر نموده است.


1398/12/05
14:02:24
5.0 / 5
3589
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
جاویدانی