طواف كعبه از سر گرفته شد بعلاوه فیلم

طواف كعبه از سر گرفته شد بعلاوه فیلم

به گزارش جاویدانی عربستان كه به دنبال انتشار ویروس كرونا، با ایجاد دیوار حائل در اطراف كعبه، طرح قرنطینه ۱۴روزه را در مسجدالحرام به اجرا گذاشته، محدودیت طواف خانه خدا را برداشت.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، دیوارهای حائل در اطراف كعبه به ارتفاع تقریبی دو متر، با هدف كنترل انتشار ویروس كرونا و پیشگیری از اجتماع و تماس زائرین با پرده كعبه و حجرالاسود بوجود آمده است؛ حجرالاسود سنگی است سیاه رنگ كه بر دیوار پایه كعبه نصب شده و برخی مسلمانان بنا بر روایات و اعتقادات، این سنگ را مقدس می دانند و در حین انجام اعمال عمره و حج، آنرا لمس می كنند.
دولت سعودی كه همزمان با همه گیری ویروس كرونا، مراسم عمره را متوقف و از ورود زائرین برخی كشورها جهت شركت در این مراسم ممانعت كرده است، از پنجشنبه گذشته محدودیت هایی را در ورود به مسجدالحرام، اعمال و بخش قدیمی مسجد پیامبر (ص) و قبرستان بقیع در شهر مدینه را تعطیل كرد. گفته شده است خلوت كردن محیط مسجدالحرام و مسجد النبی از اجتماع زائرین، اقدامی بی سابقه بوده است.
روز جمعه مسجدالحرام درحالی خلوت ترین اوقات را تجربه نمود كه نماز جماعت بیرون از آن و در شبستان مسجد برپا شد.
تصاویر تازه ای از مسجدالحرام انتشار یافته كه نشان داده است محدودیت ورود زائرین برای طواف كعبه از روز شنبه برداشته شده است و زائرین درحالی كه اطراف كعبه، دیوارهایی حائل شده است، مشغول عبادت هستند. برخی منابع خبری از سرگیری طواف را با وجود طرح قرنطینه كعبه، موقتی دانسته اند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/12/19
20:57:50
5.0 / 5
3434
تگهای خبر: شركت , قدیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی