پویش به توان ما آیینه ای از بسیج شوندگی ملت ایران است

پویش به توان ما آیینه ای از بسیج شوندگی ملت ایران است

به گزارش جاویدانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه موج اول پویش «به توان ما» موج حضور مردم در صحنه بود اظهار داشت: پویش «به توان ما» آیینه ای از بسیج شوندگی ملت ایران است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مصطفی جلالی با ابراز تأسف از درگذشت برخی هم وطنان مبتلا به بیماری شایع شده كرونا اظهار نمود: این درد با حضور جهادی پرستاران، هیاتی ها و طلابی كه به كمك پرستاران رفتند تا حد زیادی التیام یافته است اما چیزی كه امروز شاهد آن هستیم قوت انسجام و بسیج شوندگی ملت ایران است و در این شرایط پویش «به توان ما» می كوشد آیینه ای باشد از بسیج شوندگی ملت ایران؛ اما نمی توان تمام تلاش ها و مجاهدت ها را نشان داد.
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه امام حسینی ها همیشه در شرایط سخت به میدان آمده اند عنوان كرد: امروز و در این شرایط شاهد این مساله هستیم كه امام حسینی ها همه پای كارآمده اند و این موجب می شود بركت انفاس قدسیه امام حسین مقابل السلام به مردم برسد و به امید خدا از این گرفتاری هم ملت ما عبور خواهدنمود.
جلالی با بیان این مطلب كه موج اول پویش «به توان ما» موج حضور مردم در صحنه بود افزود: به لطف خدا شاهد می باشیم كه هیاتی ها و مسجدی ها، طلبه ها و جهادی ها و به خصوص پرستاران و پزشكان مجاهدانه تلاش می كنند تا ملت عزیزمان از این گرفتاری بیرون بروند و با تمام وجود می كوشند كه این از این شرایط سخت عبور كنند.
وی ادامه داد: موج دوم پویش به توان ما موج كمك به فقرا است و همه ما باید كمك نماییم تا در شب عید افرادی كه توان مالی كمی دارند، بتوانند خانواده های خودرا تامین كنند همین طور موج دوم، موج رسیدگی به خورده فروش هایی است كه به خاطر گرفتاری این ایام نتوانستند اندوخته ای برای پرداخت بدهی های خود به دست آورند.
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی به این مساله كه این روزها ماندن بچه ها در خانه برای والدین سختی هایی به وجود می آورد و با تعطیلی مدارس، والدین برای اوقات فراغت بچه ها با مشكل مواجه گشته اند اشاره و تاكید كرد: در موج دوم هیئتی ها باید برای خانواده هایی كه در اطراف آنها هستند محتوایی تولید كنند و در اختیار خانواده ها قرار دهند تا خانواده ها راحت تر در كنارهم از این شرایط عبور كنند.
وی افزود: نیروهای جهادی كه با سازمان تبلیغات اسلامی مرتبط هستند برای كمك به مناطق كم برخوردار بسیج شده اند؛ بعنوان مثال در همین راستا بسته های بهداشتی برای مقابله با كرونا چند نوبت بین اهالی محله هرندی توزیع شده است؛ همین طور گروه های جهادی در امر آموزش بچه های مناطق محروم نیز فعالیت داشتند.

او با اشاره به اینكه سازمان تبلیغات اسلامی در برخورد با گروه های جهادی نقش تسهیل گر دارد افزود: سازمان تبلیغات اسلامی نیروهای جهادی را بیمه كرده و از نظر مالی آنها را تامین می كند تا كارها به سرعت به سرانجام برسند.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اشاره كرد: امروز باید اول به حل بحران فكر كرد امروز هر انسانی را كه درگیر بیماری است باید كمك نماییم و این مرام دوده علیهم السلام بود كه به تمام انسان ها كمك می كردند. اما اتفاق مهمی كه در این شرایط می توان رقم زد ایجاد وحدت بر خواسته از همدلی است در این شرایط تفاوت ها فراموش شده و وحدت شكل می گیرد.

جلالی در انتهای سخنان خود تصریح كرد: اگر این بیماری بیشتر ادامه یابد؛ باید به سمت گروه های مشتركی برویم كه همدلانه در مناطق مختلف در حال یاری رسانی و كمك به بیماران و مردم هستند. بعنوان مثال در استان هایی مانند استان كردستان شیعیان در كنار برادران اهل تسنن به مردم كمك می كنند و خواستگاه این وحدت؛ همدلی است.1398/12/26
14:16:50
5.0 / 5
3421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی