سامانه میز خدمت الكترونیكی سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی گردید

سامانه میز خدمت الكترونیكی سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی گردید

جاویدانی: سامانه میز خدمت الكترونیكی سازمان اوقاف و امور خیریه به آدرس my.oghaf.ir بامداد امروز با حضور سید حیدر مرتضوی- مدیركل مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان اوقاف و امور خیریه- رونمایی گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، سید حیدر مرتضوی مدیركل مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان در حاشیه این مراسم رونمایی اظهار داشت: نظر به شیوع ویروس كرونا و لزوم توسعه هرچه سریع تر خدمات الكترونیكی در دستگاه های اجرایی برای كاهش مراجعات مردمی، سازمان اوقاف و امور
خیریه در اجرای بخشنامه "ممنوعیت ارائه خدمت به مردم در محلی غیر از میز خدمت «ابلاغی ریاست محترم جمهوری» به شماره ۲۴۴۵۲ و بخشنامه «تكالیف دستگاه های اجرایی در مقابله با شیوع ویروس كرونا» به شماره ۷۲۴۵۵۵ ابلاغی سازمان اداری و استخدامی كشور، میز خدمت الكترونیكی سازمان را پیاده سازی و مستقر كرد.

وی افزود: در این سامانه، بیش از ۲۰ خدمت سازمان اوقاف و امور خیریه درباب وقف جدید، امور خیریه، املاك موقوفه، بقاع متبركه، امور قرآنی و امور تبلیغی پیاده سازی شده و به تدریج، كلیه خدماتی كه به لحاظ قانونی نیاز به حضور شخص خدمات گیرنده ندارد، به این میز خدمت افزوده خواهد شد.

مرتضوی اضافه كرد: افراد حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با سازمان اوقاف، می توانند برای تمدید قرارداد و یا استعلام بدهی و پرداخت مبلغ اجاره از این سامانه الكترونیكی استفاده كنند.

او همینطور اشاره كرد: از خدمات جدیدی كه در این میز خدمت رونمایی گردید، می توان به امكان وقف غیر مالی مانند وقف تجهیزات و وقف زمان اشاره نمود. افراد در حوزه های تخصصی خود می توانند قسمتی از زمان خودرا برای نیات خیر، وقف كنند. همین طور باتوجه به تغییر در پروسه كارشناسی املاك موقوفه، از كلیه
كارشناسان رسمی دادگستری كه تمایل به همكاری با سازمان اوقاف و امور خیریه دارند، خواسته می شود تا بوسیله این میز خدمت به ثبت اطلاعات خود بپردازند.

گفتنی است، هموطنان می توانند برای آشنایی با خدمات سازمان اوقاف و امور خیریه و دریافت این خدمات به صورت الكترونیكی به میز خدمت سازمان اوقاف و امور خیریه به آدرس my.oghaf.ir مراجعه كنند.
منبع:

1399/01/24
14:42:37
5.0 / 5
3249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی