در ماه مبارك رمضان صورت می گیرد؛

پخش روزانه ۳۶ ساعت تلاوت ترتیل از شبكه های رادیویی

پخش روزانه ۳۶ ساعت تلاوت ترتیل از شبكه های رادیویی

به گزارش جاویدانی دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا از پخش روزانه ۳۶ ساعت تلاوت ترتیل از شبكه های رادیویی در ماه مبارك رمضان اطلاع داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مجتبی ایزدی- دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا- با اشاره به اینكه همزمان با فرارسیدن ماه مبارك رمضان شبكه های رادیویی در ساعات مختلف تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را روزانه پخش خواهند كرد، اظهار نمود: شبكه رادیویی ایران پس از اذانگاهی بامداد تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را با صدای استاد عبدالعزیز عكاشه پخش می كند.
وی ادامه داد: شبكه رادیویی تهران ساعت ۳ صبح با صدای استاد محمدحسین سعیدیان و شبكه رادیویی فرهنگ ساعت ۱۵ با صدای استاد شهریار پرهیزكار تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم را تقدیم مخاطبان خواهد نمود.
ایزدی خاطرنشان كرد: شبكه رادیویی معارف در دو بازه زمانی ۵ صبح، تلاوت ترتیل مراسم جزء خوانی حرم حضرت معصومه(س)؛ همینطور در ساعت ۱۵جزء خوانی حرم امام رضا(ع) را پخش می كند.
وی اظهار داشت: شبكه رادیویی قرآن هم در ۳ بخش مبادرت به پخش ترتیل یك جزء از قرآن كریم خواهد نمود كه در ساعات ۲۴ و ۱۲: ۱۵ با صدای قاریان مصری و ایرانی و در ساعت ۵ بامداد با صدای خلیفه طنیجی پخش خواهد شد.
ایشان در ادامه افزود: تلاوت ترتیل یك جزء از قرآن كریم از شبكه رادیویی سلامت ساعت ۲۳ با صدای استاد حسین كرمی، رادیو نمایش ساعت ۱۲ با صدای شیخ محمد ایوب، رادیو اقتصاد ساعت ۲ صبح با صدای محمد صدیق منشاوی و رادیو ورزش ساعت ۴ صبح با صدای استاد عبدالفتاح طاروطی به روی آنتن می رود.
مدیر شبكه ی رادیویی قرآن اظهار داشت: رادیو جوان هم تلاوت ترتیل نیم جزء از قرآن كریم را بعد از اذان بامداد و نیم جزء دیگر را ساعت ۲۲ با صدای محمد جبریل پخش می كند.
وی افزود: جدول پخش تلاوت ترتیل یك حزب در شبكه رادیویی صبا (۱۰، ۱۳، ۱۷ و ۲۰ است در شبكه رادیویی گفتگو هم در ساعات ۴، ۱۴، ۱۸ و ۱۹ و همینطور در رادیو پیام؛ تلاوت ترتیل یك صفحه از قرآن كریم بعد از اذانگاهی ظهر خواهد بود.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا در ادامه به ساعات پخش تلاوت های ترتیل قاریان مشهور از رادیو ترتیل اشاره نمود و اظهار داشت: در ماه مبارك رمضان هر روز تنها تلاوت ترتیل همان جزء به مدت ۶۰ دقیقه پخش خواهد شد و نیم ساعت قبل و نیم ساعت پس از لحظات اذان به افق تهران پخش تلاوت ترتیل قطع می شود و به جای آن برنامه اذانگاهی به سمع شنوندگان می رسد.
وی با اشاره به اینكه تلاوت های ترتیل در رادیو ترتیل بر روی فركانس ۵/۹۵ (رادیوی مناسبتی) پخش می شود و همزمان از ایران صدا قابل دریافت است، اظهار نمود: این شبكه رادیویی در گیرنده های دیجیتالی تلویزیون هم قابل دریافت است و تصاویر صفحات قرآن همراه با ترجمه با پخش تلاوت ترتیل به نمایش در می آید. هر شنونده هم می تواند با صدای قاری دلخواه خود یك دور قرآن را در ماه مبارك رمضان ختم كند.
مجتبی ایزدی در انتها تصریح كرد: از ساعت ۶ بامداد تا ۵ بامداد روز بعد به ترتیب ترتیل یك جزء از قرآن كریم با صدای این قاریان پخش خواهد شد: محمود خلیل الحصری، محمد ایوب، حسین كرمی، محمد جبریل، محمدحسین سبزعلی، محمدصدیق منشاوی، عبدالباسط محمد عبدالصمد، شهریار پرهیزكار، مصطفی اسماعیل، احمد نعینع، عباس امام جمعه، عبدالعزیز عكاشه، محمدحسین سعیدیان، خلیفه طنیجی، محمد احمد عامر، محمود علی البناء، عبدالفتاح طاروطی، شحات محمد انور، محمود حسین منصور، كریم منصوری و احمد رزیقی.
منبع:

1399/01/27
14:48:36
5.0 / 5
2925
تگهای خبر: سلامت , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی