معاون فرهنگی و اجتماعی امور مساجد عنوان كرد:

عمل به منویات رهبر انقلاب محور نامگذاری ایام دهه تكریم و تعظیم مساجد

عمل به منویات رهبر انقلاب محور نامگذاری ایام دهه تكریم و تعظیم مساجد

به گزارش جاویدانی معاون فرهنگی و اجتماعی امور مساجد عنوان كرد: عمل به منویات مقام معظم رهبری محور نامگذاری ایام دهه تكریم و تعظیم مساجد است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، هر سال از ۲۱ شعبان تا اختتام آن، دهه تكریم و تعظیم مساجد نام گذاری شده است كه امسال مصادف با ۲۷ فروردین تا پنجم اردیبهشت ماه خواهد بود.
شعار امسال این دهه، «مسجد پیشتاز در عمل به منویات مقام معظم رهبری» انتخاب شده است. بر این اساس؛ روزهای این دهه باتوجه به مناسبت های پیش رو و اولویت های فرهنگی كشور و همین طور فعال شدن مساجد در كاركردهای اجتماعی نامگذاری شده است. به همین مناسبت، در گفت و گو با حجت الاسلام والمسلمین ذاكر معاون فرهنگی و اجتماعی مركز رسیدگی به امور مساجد، عناوین ایام این دهه و پویش های این معاونت را جویا شده ایم كه در ادامه می آید.
حجت الاسلام والمسلمین ذاكر درباب این دهه و شرایط خاص آن امسال اظهار داشت: دهه تكریم و تعظیم مقارن با دهه سوم ماه معظم شعبان همه ساله به همت مركز رسیدگی به امور مساجد انجام می شود. امسال باتوجه به شرایط خاص و عدم حضور مردم عزیز در مساجد برنامه ها به شكل دیگری در طول این دهه طراحی شده است، در این دهه كه روزهایش با عناوین دهگانه نامگذاری شده است، به ائمه محترم جماعات پیشنهاد شده تا جهت ارتباط با نمازگزاران بوسیله شبكه های اجتماعی، محتوا و مباحث خودرا ارسال نمایند. این محتوا و مباحث متناسب با عنوان هر روز در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با حضور فعال ائمه محترم مساجد در فضای مجازی از ظرفیت این فضا در جهت انتشار معارف اسلامی به نحو مطلوبی استفاده گردد و علاوه بر طرح مباحث و ارائه محتوا ائمه جماعات شبهات جوانان و سایر نمازگزاران را پاسخگو باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی مركز رسیدگی به امور مساجد درباب نامگذاری ایام دهه تكریم و تعظیم مساجد اظهار داشت: امسال باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در روز نیمه شعبان علاوه بر برنامه های در نظر گرفته شده، مساجد در مورد «رزمایش مواسات و همدلی» نیز بعنوان قرارگاه های این رزمایش نقش آفرینی خواهند كرد.
وی ادامه داد: روز اول، چهارشنبه ۲۷ فروردین، مصادف با ۲۱ شعبان قمری با عنوان «مسجد پیشتاز در عمل به منویات مقام معظم رهبری»
روز دوم، پنجشنبه ۲۸ فروردین، مصادف با ۲۲ شعبان با عنوان «مسجد خاستگاه تمدن نوین اسلامی»
روز سوم، جمعه ۲۹ فروردین، مصادف با ۲۳ شعبان با عنوان «مسجد كانون امید وحشی و نشاط آفرینی»
روز چهارم، شنبه ۳۰ فروردین ۲۴ شعبان بعنوان «مسجد محور وحدت و انسجام ملی»
روز پنجم، یكشنبه ۳۱ فروردین مصادف ۲۵ با شعبان با عنوان «مسجد پایگاه ترویج مكتب سلیمانی»
روز ششم، دوشنبه اول اردیبهشت مصادف با ۲۶ شعبان با عنوان «مسجد محور محله اسلامی و پایگاه تحكیم بنیان خانواده»
روز هفتم، سه شنبه دوم اردیبهشت مصادف با ۲۷ شعبان با عنوان «مسجد كانون تزكیه و تعلیم»
روز هشتم، چهارشنبه سوم اردیبهشت مصادف با ۲۸ شعبان با عنوان «مسجد پیشرو در ترویج فرهنگ مقاومت ایثار و شهادت»
روز نهم، پنجشنبه چهارم اردیبهشت مصادف با ۲۹ شعبان بعنوان «مسجد سنگر مقابله با جنگ نرم»
و روز دهم، جمعه پنجم اردیبهشت مصادف با ۳۰ شعبان با عنوان «مسجد قرارگاه منتظران مصلح» نامگذاری شده اند.
حجت الاسلام ذاكر اضافه كرد: معاونت فرهنگی مركز رسیدگی به امور مساجد دو پویش نمادین با عناوین « هر مسجد یك قربانی» با نیّت دفع بلای كرونا و توزیع گوشت قربانی میان خانواده های نیازمند و پویش «هر مسجد، صد خانوار» با هدف تامین مایحتاج خانواده های نیازمند از محل مخارج سفره های افطار مساجد راه اندازی نموده است.
منبع:

1399/01/31
11:32:46
5.0 / 5
3021
تگهای خبر: سفر , طراحی , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی