هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) سال جاری به صورت ویژه

هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) سال جاری به صورت ویژه

به گزارش جاویدانی مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) اظهار داشت: با عنایت به شیوع كرونا جشنواره های امام رضا (ع) در استان های كشور به صورت ویژه برگزار می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی، محمود رضا برازش اظهار نمود: متأسفانه بیماری کرونا این روزها همه کشورهای دنیا را آلوده کرده و مناسبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار داده است.
وی ادامه داد: کشور ما نیز از این مساله مستثنا نبوده و خیلی از فعالیت ها و اقدامات دینی، فرهنگی و هنری تحت تأثیر این ویروس، دستخوش تغییر شده اند و حرم مطهر امام رضا مقابل السلام و سایر اماکن مقدس کشور برای زیارت و حضور زوار تعطیل شده است و مشخص نیست نرمال سازی شرایط چه زمانی محقق شود.
برازش اظهار نمود: در این راستا جلسه هیئت مدیره بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام، ابتدای اردیبهشت امسال به صورت ویژه تشکیل و مقرر شد: برنامه شب میلاد امام رضا مقابل السلام، تقدیر از خادمان داخلی و بین المللی فرهنگ رضوی، هجدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا مقابل السلام و تقدیر از برگزیدگان جشنواره های استانی با ملاحظات ویژه و به صورت محدود اجرا شود که مورد موافقت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قرار گرفت.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا مقابل السلام بیان کرد: در این راستا امسال برنامه شب میلاد امام رضا مقابل السلام همانند سال های گذشته برگزار نخواهد شد و راهکار دیگری برای این مهم پیش بینی شده است.
وی اشاره کرد: اگر تا قبل از میلاد امام رضا مقابل السلام که ۱۳ تیرماه است شرایط بهداشتی اجازه حضور افراد در یک سالن و برگزاری مراسم را به ما ندهد، با همکاری رسانه ملی و بهره گیری از فضای مجازی مراسم جشن شب میلاد و تجلیل از خادمان فرهنگ رضوی و برگزیدگان جشنواره های استانی امام رضا مقابل السلام برگزار می شود.
برازش اضافه کرد: اگر شرایط بهداشتی بهتر شد و امکان برگزاری مراسم را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشیم، مراسم شب میلاد به صورت محدود در یکی از سالن های شهر مشهد برگزار می گردد.
وی اشاره کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا مقابل السلام در استانها نیز امسال تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرارگرفت و مطابق سنوات گذشته امکان انتشار فراخوان و شروع جشنواره ها از اسفند سال قبل فراهم نشد.
وی اظهار داشت: در این راستا و بعد از دریافت نظرات دبیران جشنواره های استانی مقرر شد مراسم هجدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا مقابل السلام در استان های کشور در نیمه دوم سال ۹۹ و بعد از اختتام ماه صفر آغاز و تا انتهای سال ادامه یابد که اطلاعات لازم در این خصوص بزودی در سایت بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام به آدرس shamstoos.ir منتشر خواهد شد.
برازش اظهار داشت: بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام طی ماه های گذشته علاوه بر پیگیری امور مربوط به برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا مقابل السلام تلاش نموده با بهره گیری از ظرفیت شبکه های مجازی، برای نشر و گسترش معارف دوده علیهم السلام برنامه ریزی و فعالیت نموده و از تولید آثار فرهنگی و هنری در این عرصه حمایت کند.1399/02/10
19:55:06
5.0 / 5
2814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاویدانی