نویسنده شاید این كتاب منفجر شود :

برای مین ها جنگ تمام نشده است

برای مین ها جنگ تمام نشده است

جاویدانی: نویسنده كتاب شاید این كتاب منفجر شود بیان كرد كه در این كتاب به نكات ایمنی برای كودكانی كه در مناطق مرزی زندگی می كنند، اشاره می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، رضا موزونی نویسنده کتاب «شاید این کتاب منفجر شود» که سال قبل از جانب انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافته و توانسته در دوسالانه بلگراد جایزه قلم طلایی تصویرگری را توسط سمانه صلواتی تصویرگر این کتاب از آن خود کند، درباره داستان این اثر مکتوب توضیح داد: من بعنوان یک نویسنده در شهر گیلان غرب به دنیا آمدم؛ یکی از شهرهای مرزی کرمانشاه که در آن در بطن و متن جنگ زندگی کردم، نفس کشیدم و تلخی ها و شیرینی های بسیاری را تجربه کردم.
وی افزود: جنگ تحمیلی هشت سال طول کشید و در نهایت به اتمام رسید، کشورها صلح می کنند ولی جنگ افزارها صلح را نمی شناسند. همچنان در مناطق مرزی ایران مین هایی وجود دارد که سبب شهادت افراد می شود.
موزونی تاکید کرد: من در کتاب «شاید این کتاب منفجر شود» نکات ایمنی را به کودکانی که در مناطق مرزی زندگی می کنند، می گویم؛ اینکه از مسیرهای کم ترددی که خطر وجود مین در آنها هست، تردد نکنند. کودکان بسیاری در جنگ های مختلف قربانی می شوند و پس از جنگ ها هم جنگ افزارهای مختلف همچون مین ها نمی دانند که جنگ تمام شده است. البته پرداختن به مبحث کودکان در جنگ کار سختی است چونکه جنگ خشن است.
وی اضافه کرد: قصد من در این کتاب این بود که هم مشکلات مناطق مرزی برای کودکان و بزرگ ترها را بیان کنم و همینطور مشکلاتی که در پشت جنگ برای کودکان ایجاد می شود.
نویسنده «شاید این کتاب منفجر شود» درباره تجربه همکاری خود با سمانه صلواتی تصویرگر کتاب، اظهار نمود: وقتی خانم صلواتی پذیرفت که تصویرگری کتاب را انجام دهد، چندین جلسه گفتگو کردیم. این اتفاق خوبی بود که نویسنده و تصویرگر با هم صحبت کردیم. پس از اتودهای مختلفی که از جانب ایشان انجام شد، آنچه مدنظر من بود به قلم توانای تصویرگری سمانه صلواتی درآمد و او به خوبی از پس این کار برآمد.
موزونی که دوره ای مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را بر عهده داشته، خاطرنشان کرد: کانون برای چاپ کتاب ها حساسیت بالایی دارد و خروجی این حساسیت بسیار شیرین است و فرصت حضور و موفقیت کتاب ها در جشنواره ها و رویدادهای بین المللی را فراهم می آورد.
وی در انتهای سخنان خود اظهار داشت: من همچنان نیرو، عضو، کارمند و عاشق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستم و کانون را خانواده خود می دانم و قلبم برای کانون می تپد. هر توفیقی که کانون کسب می کند سبب شادمانی من است.
این کتاب آذر سال قبل رونمایی گردید و الان در فروشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه مندان قرار دارد.


منبع:

1399/02/13
14:21:12
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی