ایستادن در كنار ناشران و نویسندگان

راه سوییسی ها در حمایت كتاب فروشی های متضرر از كرونا: كتاب بخریم

راه سوییسی ها در حمایت كتاب فروشی های متضرر از كرونا: كتاب بخریم

جاویدانی: كمپین خریداری كتاب چاره ای است كه سوییسی ها برای پشتیبانی از كتاب فروشی ها و صدمه ای كه در دوران كرونا دیده اند٬ انتخاب نموده اند.به گزارش جاویدانی به نقل از فیگارو٬ کتاب فروشی های سوییس با اجازه دولت می توانند پس از مدت ها قرنطینه به خاطر گسترش ویروس کرونا٬ از روز دوشنبه یازدهم ماه می (۲۲ اردیبهشت) باردیگر درهای خودرا به روی مخاطبان باز کنند.
از دو روز دیگر، کتاب فروشی های سوییسی می توانند با بهره گیری از ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و ماسک و همین طور با قبول کردن تعداد کمی از مشتریان که فقط می توانند از کارت های بانکی استفاده کنند، به مشتریان خدمت رسانی کنند.
به این مناسبت و برای پشتیبانی از کتاب فروشی ها، انجمن کتاب سوییس کمپینی در سطح کشور راه اندازی کرده است تا مردم را وارد عمل کند.
اما بازه قرنطینه به کتاب فروشی های این کشور لطمه وارد کرده و در ضمن وقتی آنها باردیگر فعالیت خودرا شروع کنند به اندازه قبل مشتری نخواهند داشت. بنا بر این انجمن سوییس لیور یا انجمن کتاب سوییس که مسئولیت پشتیبانی از کتاب های فرانسوی زبان در سوییس و فراتر از آنرا بر عهده دارد، خواهان «ایستادن کامل در کنار ناشران سوییسی» شده است.
این انجمن کمپینی به نام «من یک کتاب سوییسی می خرم» راه اندازی کرده و از کتاب خوان ها خواسته هر یک حداقل یک کتاب بخرند. این انجمن کمک می نماید کتاب فروشی ها تازه ترین آثار منتشرشده از ناشران و نویسندگان سوییسی را به نمایش بگذارند و از عموم مردم دعوت کرده «به کتاب فروشی ها بیایند تا این آثار را ببینند و از ناشران و نویسندگان حمایت کنند».
این در حالی است که بیشتر کتاب فروشی های سوییس در دوران قرنطینه فعالیت خودرا کاملاً متوقف نکردند و خیلی از آنها فعالیت خودرا در شبکه های اجتماعی افزایش دادند و با توجه بیشتر به این شبکه ها٬ سفارش های آنلاین خودرا نیز تقویت کرده و آنها را با پست یا بوسیله ارسال با موتور و دوچرخه به دست مشتری رساندند.
برخی از کتاب فروشی ها نیز بر فروش کتاب به دانش آموزان و آموزگاران تمرکز کرده بودند تا آمار فروش آنها پایین نیاید.
با این حال کتاب فروشی ها نتوانستند از برخی از بسته های حمایتی وزارت فرهنگ فدرال سوییس بهره ببرند و حالا نیازمند حمایت مردمی هستند.
کتاب فروشی های فرانسوی زبان سوییس با آغاز بحران کرونا و از ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) اهتمام کردند تا از بروز فاجعه اقتصادی در این شغل جلوگیری کند و بوسیله وب سایت٬ فیس بوک٬ ایمیل یا تلفن با مشتریان خود تماس گرفتند تا آنها را از امکان سفارش دادن کتاب باخبر سازند.
این کتاب فروشی ها و خصوصاً کتاب فروشی های کوچک محلی تلاش کردند با تاکید بر این شعار که از کتاب فروشی های محلی حمایت شود نه اینکه راه برای ورود آمازون باز شود٬ مردم را به خرید از این فروشگاه ها علاقمند سازند.
در عین حال بعضی از کتاب فروشی ها به رکوردهای خوبی هم رسیدند و حتی ظرف ۲۴ ساعت موفق به فروش ۱۱۰۰ نسخه کتاب به صورت آنلاین شدند.
سوییس از نیمه شب ۱۷ مارس برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا همه کارهای غیرضروری را متوقف ساخت و تنها فروشگاه های مواد غذایی٬ داروخانه ها و دفاتر پست و بانک ها مجاز بودند تا به فعالیت خود ادامه دهند. این محدودیت ابتدا تا ۱۹ آوریل تمدید گردید و بعد تا ۱۱ ماه می نیز ادامه یافت.منبع:

1399/02/20
21:10:49
5.0 / 5
2667
تگهای خبر: خرید , فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاویدانی