ارزانی خبر داد:

تقویت كارهای ستاد هماهنگی كانون های مساجد در بخش بین الملل

تقویت كارهای ستاد هماهنگی كانون های مساجد در بخش بین الملل

به گزارش جاویدانی مشاور رئیس و مدیركل هماهنگی ستادی، روابط عمومی و امور بین الملل ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور اظهار داشت: این ستاد در نظر دارد در عرصه بین الملل كارهای خودرا تقویت كند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما، حجت الاسلام امیر ارزانی با اشاره به جایگاه روابط عمومی در شاکله هر سازمان و نهاد اظهار داشت: مهمترین بخش در معرفی کارکرد هر مجموعه بخش روابط عمومی است و در این راستا ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در نظر دارد در عرصه بین الملل کارهای خودرا تقویت کند.
وی ضمن گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی اظهار نمود: پشتوانه ارتباطی و آیینه تمام نمای هر مجموعه اتکا به بخش روابط عمومی دارد چونکه معرف فعالیت ها و رویکردهای یک سازمان و نهاد است.
ارزانی افزود: در شرایطی که جامعه جهانی بواسطه ارتقای تکنولوژی های ارتباطی، بیش از گذشته امکان برقرای تعاملات برون مرزی را بدون نیاز به هرگونه تغییر و جابه جایی تجربه می کند، روابط عمومی به مثابه بازوی اصلی در نشر دستاوردهای یک مجموعه شمرده می شود، بطوریکه خیلی از اتفاقات مهم در عرصه مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از دریچه فعالیت ها و ارتباطات این بخش در سطح جهان به منصه ظهور می رسد.
وی ادامه داد: اگر این جایگاه و نقش مهم عرصه ارتباطات و روابط عمومی را در گستره ای بین المللی از نظر بگذرانیم، بیش از هرچیز به این نتیجه می رسیم که اساسا این جایگاه، فارغ از کارکرد رسانه ای که دارد در واقع قوام بخش کارکردها و معرف فرهنگ هاست؛ چه بسا رویدادهایی که از نظر ابعاد مادی حمایت چندانی از طرف نهادهای دولتی یا خصوصی نداشته اند اما بواسطه روابط عمومی قوی تبدیل به یکی از شاخص ترین ها در عرصه فعالیت خود شدند.
حجت الاسلام ارزانی در بخش دیگری از مباحث خود با اشاره به اهمیت برقراری تعامل بهادار میان بخش های مختلف جامعه اسلامی اشاره کرد: تحقق این مهم در سایه فعالیت منسجم، پویا و سازمان دهی شده مربوط به عرصه ارتباطات و روابط عمومی است؛ این مهم مولفه ای است که نمی توان آنرا فقط زاده عصر ارتباطات و فناوری قلمداد کرد. در طول تاریخ اسلام در چارچوب های مختلفی شاهد برقراری ارتباط میان بخش های مختلف جامعه بوسیله سازماندهی و ارتباطات منسجم بوده ایم که نمونه بارز آنرا می توان در شبکه وکالت مشاهده کرد که ائمه اطهار(ع) جهت برقراری ارتباط با شیعیان این ابتکار عمل را به خرج داده و تحت کارهای همین شبکه خیلی از آموزه ها و روابط درون مرزی و برن مرزی امت اسلام به سرانجام رسید.
ارزانی اضافه کرد: امروز جهان اسلام شرایط متفاوتی را تجربه می کند، آنچه که در شرایط کنونی با آن مواجهیم، جنگ نرم منبعث از کارهای عموما رسانه ای و در کنار آن تولید محتوایی است که بتواند فرهنگ جوامع را شکل دهد و یا بر آن موثر باشد، ذیل همین هدف است که غول های رسانه ای جهان با تاکید بر قدرت ارتباطات خود و از طرف دیگر به کارگیری ترفندهای مختلف در امر روابط عمومی تلاش دارند تا فرهنگ خودرا به سایر جوامع خصوصاً جهان اسلام صادر کنند.
ارزانی اظهار نمود: با این اوصاف اما جهان اسلام نیز نگاهی منفعل نداشته و ضمن بهره گیری از تکنولوژی روز، از قدرت ارتباطی متفاوت و البته تاثیرگذارتری برخوردارست. مسجد بعنوان رسانه جهان اسلام تنها جایگاهی برای عبادت نیست، خیلی از مهمترین مسایل چه در صدر اسلام و چه در ادوار آتی در مساجد قوام یافته و به جوامع سرازیر شدند؛ ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با تاکید بر این ظرفیت عظیم تلاش می کند، ارتباطات میان فرهنگی را از معبر مسجد گسترش دهد.
وی افزود: طبیعتا در تحقق این مسیر بخش روابط عمومی جایگاهی بس خطیر دارد از آن جهت که ساماندهی ارتباطات میان این شبکه عظیم در سطح قابل توجهی بر عهده این بخش است که امید می رود در آینده ای نه چندان دور در چارچوب متفاوت و گسترده تری شاهد درخشش کارهای این حوزه در عرصه بین الملل باشیم.1399/02/27
15:12:33
5.0 / 5
2793
تگهای خبر: فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی