در دو بخش داستانی و غیرداستانی

فینالیست های جایزه اورول عرضه شدند

فینالیست های جایزه اورول عرضه شدند

جاویدانی: جایزه جورج اورول كه به انتخاب بهترین آثار سیاسی سال می پردازد، با انتشار لیست نهایی خود فینالیست های سال 2020 را شناخت.به گزارش جاویدانی به نقل از سایت جایزه، جایزه جورج اورول فینالیست های سال ۲۰۲۰ را در دو بخش آثار غیرداستانی و داستانی سیاسی معرفی نمود.
در بخش کتاب های سیاسی غیرداستانی آثار راه یافته به بخش نهایی عبارتند از:
«تشریح هیتلر: چمبرلین، چرچیل و راهی به سمت جنگ» نوشته تیم بووری؛ این روزنامه نگار سیاسی که بیشتر به نقد کتاب های تاریخی و سیاسی می پردازد، در کتابش به ارائه جزییاتی از تاریخ پرداخته که هشداردهنده هستند.
«زنان نامرئی: وضع مقدمات داده ها در جهانی طراحی شده برای آقایان» نوشته کارولین کریادو پرز؛ این نویسنده که اولین کتابش را سال ۲۰۱۵ منتشر نموده در آثارش از برابری حقوق زن و مرد دفاع می کند.
«مارگارت تاچر: به تنهایی خودش؛ جلد سوم» نوشته چارلز مور؛ نویسنده ای که از سال ۱۹۷۹ از کادر روزنامه دیلی تلگراف بوده و بعنوان ستون نویس سیاسی در دهه ۱۹۸۰ در سال های نخست وزیری مارگارت تاچر درباره وی بسیار نوشته بود. وی با انتشار اولین جلد از زندگی مارگارت تاچر در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه الیزابت لانگفورد برای بیوگرافی تاریخی شد و جایزه بهترین کتاب سیاسی سال را دریافت کرد.
«کودکانی که من آموزششان دادم و آنچه آنها به من آموختند» نوشته کیت کلانچی. این نویسنده، آموزگار و روزنامه نگار در این کتاب از تجربیاتش درباره دانش آموزان نوشته است. وی چندین جایزه برای آثار داستانی و شعر خود دریافت کرده که شامل جایزه شعر فوروارد، جایزه داستان کوتاه بی بی سی، نامزدی جایزه کاستا و نامزدی جایزه تد هیوز است.
«دوران بقای کاپیتالیسم» نوشته شوانا زوبوف؛ وی که استاد دانشگاه است سال ۲۰۰۶ بعنوان یکی ۱۱ متفکر اقتصادی دنیا شناخته شد.
«خیانت وایندراش، افشای محیط خصمانه» نوشته آملیا جنتلمن؛ وی برای تحقیقاتی که در زمینه وایندراش انجام داده چندین جایزه دریافت کرده است و یک دفعه نیز بعنوان نویسنده سال جایزه اورول انتخاب شده است. رسوایی وایندراش در سال ۲۰۱۸ در بریتانیا دررابطه با افرادی است که به اشتباه بازداشت، از حقوق قانونی خود محروم و تهدید به اخراج شدند.
«زیرزمینی: سفری در زمان» نوشته رابرت مک فارلین؛ در این کتاب نویسنده نگاهی به محیط زیست دارد و تاریکی های اطراف ما را عیان می کند.
در بخش داستانی نیز فینالیست ها عبارتند از:
«اردک ها، نیوبری پرت» نوشته لوسی المان
«دختر، زن، دیگر» نوشته برناردین اوارسیتو
«دختر» نوشته اد نا اوبراین
«بهشت، خانه من» نوشته اتیکا لاک
«پسران نیکل» نوشته کالسون وایتهد
«دیوار» نوشته جان لنچستر
در لیست اولیه این بخش ۱۳ اثر جای داشتند و بدین سان «بهار» نوشته الی اسمیت، «مسافران» نوشته رجینا پورتر، «سفر به کاله در زمانی معمولی» نوشته جیمز میک، «مردی که همه چیز را دید» نوشته دبورا لوی، «مدرسه توپکا» نوشته بن لرنر، «فک شکسته» نوشته مینولی سالگادو و «این بهشت» نوشته روبی کالینگ آثاری بودند که در بخش داستانی از رسیدن به دور نهایی بازماندند.
جایزه اورول در بخش روزنامه نگاری نیز ۷ روزنامه نگار از ۶ نشریه را برای دور نهایی انتخاب نمود و در بخش رسانه های اجتماعی نیز ۶ فینالیست معرفی گشتند.
جایزه جورج اورول از سال ۱۹۹۳ راه اندازی شده تا از نویسندگانی تجلیل کند که با آثارشان به آرمان های جورج اورول وفادارند.


منبع:

1399/03/02
22:14:57
5.0 / 5
2572
تگهای خبر: آموزش , حقوق , دانشگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاویدانی