برگزاری نماز عید سعید فطر در سرتاسر كشور

برگزاری نماز عید سعید فطر در سرتاسر كشور

به گزارش جاویدانی از تهران عید فطر آخرین سال صده 1300 هجری شمسی فرا رسید و نماز عیدفطر، بامداد یكشنبه 4 خرداد 1399 در سرتاسر كشور با رعایت پروتكل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روزهایی كه همچنان كرونا بعد از حدود سه ماه در كشور ابراز وجود می كند، برگزار گردید.


اقامه نماز عید فطر در ۳ شهر لرستان
در مساجد سه شهر پلدختر، معمولان و دوره چگنی با رعایت مسائل بهداشتی نماز عید فطر اقامه می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد در اینباره اظهار داشت: نماز عید فطر تنها در سه شهر پلدختر، معمولان و دوره چگنی که وضعیت سفید اعلام شده، با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه شد.
وی با اشاره به میزان زکات فطره در لرستان اضافه کرد: مبلغ زکات فطریه معادل سه کیلوگرم گندم به میزان ۱۰ هزار تومان و یا مبلغ معادل سه کیلوگرم برنج به نیت زکات فطریه است.
شاهرخی افزود: طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در دیگر شهرهای استان لرستان با عنایت به وضعیت استان نماز عید فطر به شکل جماعت برگزار نمی گردد.
معاون اوقاف و امور خیریه لرستان هم اظهار داشت: نماز عید سعید فطر در فضای باز مساجد و برخی امامزادگان استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقامه شد.
حجت الاسلام محمدجواد عباس زاده در گفتگو با ایسنا بیان نمود: طبق اعلام ستاد ملی کرونا اقامه نماز عید سعید فطر در مکان های باز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید.
همچنین نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم در مشهد برگزار گردید.
نماز عید سعید فطر با حضور باشکوه مردم خداجوی زنجان و به امامت نماینده ولی فقیه در استان اقامه شد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان اظهار داشت: روز قدس ابتکار هوشمندانه امام خمینی (ره)، همچون حلقه وصلی برای هم صدایی مسلمانان برای قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین تعیین شده است.
آیت الله علی خاتمی بامداد امروز (4 خردادماه) در خطبه های نماز عید سعید فطر، با اشاره به اینکه همه مسلمانان در ماه مبارک رمضان به برکت چند عمل دستاوردهایی به دست آورده اند، اظهار نمود: روزه، نماز شب، نماز اول وقت، صدقه، احسان، قرآن و دعا، همچون دستاوردهای این ماه مبارک است که باید این دستاوردها را تا سال آینده نگه داشته و قطع نکنیم تا لذت و شیرینی آنرا تا سال آینده احساس نماییم.
آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز عید سعید فطر در پیاده راه شهیدگاه اردبیل ضمن تبریک این عید بزرگ به مسلمانان، اظهار داشت: احیای چهار شب مستحب است که یکی از این چهار شب، شب عید فطر است.
وی با اشاره یک ماه روزه داری و راز و نیاز با پروردگار متعال، اضافه کرد: مبادا تقوای بدست آمده در این ضیافت الهی را با ولخرجی و بدخرجی از دست بدهیم.
به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، نماز عید فطر همزمان با پیاده راه شهیدگاه اردبیل، در اغلب مساجد استان هم با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.
نماز عید سعید فطر، همزمان با نقاط مختلف در مسجد دانشگاه شیراز برگزار گردید.
همزمان با سراسر کشور، نماز عید سعید فطر در استان فارس و نقاط مختلف شیراز اقامه شد.
امام جمعه ساوه در استان مرکزی اظهار داشت: عیدسعید فطر آغاز بهره گیری از بهره ها و توشه های معنوی یک ماه روزه داری در ماه رمضان است.
حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه های نماز عید سعید فطر در آستان مقدس امامزاده سید اسحاق (ع) ساوه، حق مداری را یکی از علائم تقوا بیان کرد و اضافه کرد: انسان های با تقوا به جای قبیله گرایی، حزب گرایی، جناح بازی و... حق مداری را پیشه می کنند. با تقوا ترین مردم افرادی هستند که حرف حق را بزنند چه به نفع باشد و چه به ضرر انسان، مهم این است که بر مدارحقیقت گوئی حرکت کرد.
امام جمعه ساوه به نشانه های انسان های با تقوا اشاره نمود و اضافه کرد: راستگوئی، امانتداری در رفتار و مسئولیت، دفاع از منافع مردم و نظام اسلامی، زبان مردم بودن، تلاش خالصانه برای حل مشکلات مردم و وفای به عهد از علائم مهم انسان های با تقواست.
وی در ادامه با تبریک عید سعید فطر، بر مراقبت انسان از نفس در تمام طول سال تصریح کرد و اضافه کرد: ماه مبارک رمضان برکات و بهره های معنوی زیادی نظیر مناجات سحر، نماز اول وقت، برکات سحر، نظم و انضباط و... داشت که باید این بهره های معنوی متاثر از روزه داری حفظ شود و از دست نرود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با صدور پیامی به مناسبت عید سعید فطر، این روز را تجلی وحدت و یکپارچگی امت اسلام عنوان نمود.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در این پیام آورده است: عید سعید فطر بزرگترین عید امت اسلام و نماد وحدت و انسجام و همدلی مسلمانان است که در این روز به شکرانه یک ماه عبادت و روزه داری، در صف های منسجم، نماز اقامه می دارند.
نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت برگزار گردید.
حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه بندر مرزی آستارا در خطبه های نماز عید سعید فطر که در مسجد عباسیه این بندر مرزی برگزار شد، اظهار نمود: همه کارها و اقدامات بشر باید برای رضایت خداوند متعال باشد.
وی با اشاره به اینکه همیشه باید حواس ها به سمت خالق باشد، افزود: روزه داری تقوا را زیاد می کند و باید آنرا برای ۱۱ ماه بعدی و سایر سال ها حفظ کرد.
امام جمعه آستارا با تاکید بر اینکه اسلام قائم به شخص نیست و حدود خویش را دارد، اضافه کرد: بعد از سه ماه این نخستین بار است که درب مساجد برای انجام یک کار معنوی و اقامه نماز جماعت بازگشایی می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با اشاره به اینکه ویروس کرونا کل بشریت را در سرتاسر جهان درگیر خود کرده است، تصریح کرد: حال در شرایطی هستیم که تمام انس و جن جمع شده اند و در مقابل این بلا عاجز هستند.
وی با اشاره به عجز قدرت های بزرگ مدعی علم پزشکی در دنیا، افزود: آنهایی که ارتباط معنوی با خداوند متعال دارند در این ایام گرفتار مشکل و افسردگی نشده اند و نمی شوند.
همچنین نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم در همدان و قم برگزار گردید.
نماز باشکوه عید سعید فطر امروز یکشنبه چهار خرداد به امامت آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ضمن رعایت تمام پروتکل های بهداشتی مقابله با کروناویروس در امامزاده سید جعفر محمد(ع) شهر یزد اقامه شد.
بامداد امروز نماز عید فطر در مصلای نماز جمعه خمینی شهر استان اصفهان به امامت امام جمعه با رعایت دستورات لازم برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.
آیت الله سید محمد موسوی امروز (یکشنبه- ۴ خرداد) در خطبه های نماز روز عید فطر اظهار داشت: عید فطر عید ولایت و امامت، عید قبولی اعمال و عید جوایزی است که خداوند برای مومنان در نظر گرفته است.
امام جمعه اردستان اظهار داشت: ویروس کرونایی که به جان مردم جهان افتاد به شکلی برای آنها یک امتحان است که باید شکرگزار آن باشند.
حجت الاسلام دهشیری در خطبه های نماز عید سعید فطر در مسجد جامع اردستان اظهار نمود: امروز روز تولد باردیگر، بازگشت به فطرت پاک و بهره مندی از ضیافت الهی است.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان اظهار داشت: نماز عید سعید فطر در ۹۰ شهر، بخش و شهرستان های استان اصفهان با مدیریت ائمه جمعه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اقامه شد.
حجت الاسلام محمد رضا صالحیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مردم مومن استان اصفهان پس از یک ماه عبودیت و بندگی به درگاه ایزد متعال امروز نماز عید سعید فطر را در تمام نقاط استان به جا آوردند
نماز عید فطر در مرکز استان البرز همزمان با سایر مناطق کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز اطراف مساجد و خیابان ها برگزار گردید.
نماز عیدفطر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مساجد سلماس در استان آذربایجان غربی برگزار گردید.
نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم در خیابان شهدا (سپه) قزوین برگزار گردید.
نماز با شکوه عید فطر هم در جزیره کیش دراستان هرمزگان برگزار گردید.
امام جمعه موقت ورامین در جنوب شرق استان تهران با اشاره به اینکه برخی می خواهند فرهنگ ۱۵ خرداد را کمرنگ کنند و باید مراقب این فرهنگ باشیم، اظهار داشت: گروه های جهادی و مسؤلان به حاشیه شهرها بیشتر توجه نمایند.
حجت الاسلام سید محسن محمودی بامداد یکشنبه در خطبه های نماز عید فطر با تقدیر از کسانی که جهت تنظیم شعائر در ماه مبارک رمضان تلاش کردند تصریح کرد: باآنکه ما از فیض نمازهای جماعت و جمعه و هیأت مذهبی محروم بودیم ولی عده ای با استفاده از فرصت فضای مجازی برای عرضه خطابه و مداحی و امثال آن تلاش کردند که باید از آنان تشکر نماییم.
محمودی با اشاره به اینکه مبحث برگزاری نماز جماعت مساجد از دغدغه های اصلی مردم مؤمن بوده است، اضافه کرد: باآنکه بارها گفته شده است طبق امر رهبر تابع مصوبات ستاد مبارزه با کرونا بوده و هستیم ولی تلقی افکار عمومی این بود که آنقدر برخی مسؤلان به فکر رستوران ها و پاساژها و بازارها بودند فکر مراکز معنوی و مساجد نبودند و ای کاش زودتر با نگاه کارشناسانه و منطقی و با رعایت اصول بهداشتی جماعات مؤمنی ن برپا می شد و نیاز معنوی مردم تأمین می شد.
نماز عید فطر در ۳۰۰۰مسجد آذربایجان غربی اقامه شد.
نماز عید فطر با حضور مردم مومن استان راس ساعت ۷ صبح، ۴خرداد در ۳۰۰۰ مسجد(بجز مصلی ها و مساجد جامع هرشهر) با رعایت فاصله گذاری اجتماعی اقامه شد.
همزمان با عید سعید فطر و آخر ماه بندگی خدا نماز پرفیض عید فطر در همه مساجد خراسان شمالی برگزار گردید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار نمود: امروز بدترین ویروس دنیا، ویروس فرهنگی غرب است که انسان را از ریشه و هرچه که دارد نابود می کند.
حجت الاسلام و المسلیمن سید علیرضا عبادی، امروز یکشنبه ۴ خرداد در خطبه های نماز عید سعید فطر در مسجد امام حسین(ع) بیرجند با اشاره به اینکه امروز بدترین ویروس دنیا، ویروس فرهنگی غرب است که انسان را از ریشه و هرچه که دارد نابود می کند، اظهار داشت: آنچه دنیا را می تواند اداره کند اسلام و ایمان است نه سیستم سرمایه داری کثیف غرب.
نماز عید سعید فطر بامداد امروز با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد گلستان اقامه شد.

آیین نماز عید سعید فطر امروز با حضور گسترده مردم مومن قم در 600 مسجد برگزار گردید.
همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید با حضور شهروندان قمی در 600 مسجد برگزار گردید و نمازگزاران یک ماه بندگی را در کنار هم جشن گرفتند و از خدای خود برای این توفیق تشکر کردند.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام اظهار داشت: هرچند وجود کرونا مانع از برگزاری راهپیمایی روز قدس در ایران و سایر کشورهای جهان شد اما مردم در بستر فضای مجازی ندای مظلومیت و حقانیت مردم مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان رساندند و از اهمیت روز قدس غافل نشدند.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه، 4 خرداد در خطبه های نماز عید فطر ایلام اظهار نمود: سخنان کوبنده و قاطع مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس سال جاری موجی از تحرک و واقع بینی را در میان ملل مختلف همچون کشورهای مسلمان و آزادی خواستار جهان ایجاد کرد و باعث هراس و انزوای بیشتر رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا و هم پیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای آنها شد.5.0 / 5
2910
1399/03/04
23:03:41
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاویدانی