مشاورشركت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد

فعالان حوزه عفاف و حجاب وام 400 میلیون تومانی دریافت می كنند

فعالان حوزه عفاف و حجاب وام 400 میلیون تومانی دریافت می كنند

به گزارش جاویدانی مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: فعالان و تولیدكنندگان حوزه عفاف و حجاب وام ۴۰۰ میلیون تومانی دریافت می كنند.


به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، سید مهدی سادات، مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: برندهای شرکت کننده در نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب برای ثبت نام در سامانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معرفی می گردند تا بعد از عضویت، از حمایت ها و خدمات متنوع برنامه بهره مند شوند.
مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار نمود: حوزه مد و لباس همچون حوزه های در رابطه با فعالیت دبیرخانه برنامه توسعه زیر ساخت شرکت های خلاق است. ازاین رو ایجاد نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب مورد اقبال و همراهی این دبیرخانه قرار گرفت.
او اظهار داشت: معاونت علمی تابحال خدمات متنوعی را برای توسعه کسب و کارهای خلاق عرضه کرده است و به مرور بر تنوع و میزان خدمات و حمایت ها افزوده خواهد شد.
سادات اضافه کرد: شرکت های خلاق می توانند از خدمات و حمایت های خلاق همچون تسهیلات نظام وظیفه عمومی، استقرار در اماکن مسکونی شهر تهران، انواع دوره های آموزشی و مشاوره رایگان، استقرار در فضاهای کار اشتراکی، تسهیلات مالی، خدمات بیمه تکمیلی، انواع تسهیلات و خدمات صادراتی، خدمات تحقیقات بازار، خدمات توسعه بازار و بازاریابی و … استفاده کنند.
مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از انتشار ویروس کوید ۱۹، اظهار داشت: بخش هایی از دوره های آموزشی و نشست های تخصصی به صورت مجازی عرضه می شود. همینطور کسب و کارهای خلاق که در این دوره فعالیت ویژه داشته اند، شناسایی و معرفی گشتند.
او افزود: به شرکت های خلاقی که در بحران کرونا صدمه دیده اند، تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود. به دنبال تصویب قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و تأیید صلاحیت بیشتر از ۵۰۰۰ شرکت دانش بنیان و پشتیبانی از آنان، به منظور پشتیبانی از کسب و کارهای فعال در صنایع فرهنگی نیز، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق هم از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ گردید.
سادات اظهار داشت: شرکت های فعال واجد صلاحیت در حوزه های مد و لباس، معماری، اسباب بازی و سرگرمی، نوشت افزار، پویا نمایی، صنایع دستی و گردشگری، طراحی، هنرهای تجسمی و نمایشی بعنوان شرکت خلاق پذیرفته می شوند.
او اضافه کرد: هر چند بحران کرونا مشکلات زیادی را به همراه داشته، اما باعث کسب تجربه های جدید شد. اجبار عمومی برای رعایت شرایط قرنطینه باعث شد، تا استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه کسب و کارها تا حد زیادی رواج یابد. در صورت رواج این شیوه برگزاری نمایشگاه، استفاده عموم از آن بسیار وسیع و هزینه های برگزاری بسیار اندک خواهد بود.
مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب با عنایت به نوپا بودن آن، خیلی خوب است اما ضروری می باشد، بخش های دیگری همچون بخش طراحان و طراحی، بخش های لوازم شخصی دیگر مانند کفش، کیف و …، بخش لباس و لوازم شخصی آقایان و بخش نذر فرهنگی هم به آن افزوده شود.


1399/03/06
23:43:04
5.0 / 5
2711
تگهای خبر: آموزش , بازار , خدمات , سرگرمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی