دیدار خالد قدومی با دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

دیدار خالد قدومی با دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

جاویدانی دیدار خالد قدومی با دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری در این دیدار اظهار داشت: حالا تلاش می شود که فلسطین را حذف نمایند و متاسفانه شاهدیم که حق حیات و حقوق بشر را از ملت فلسطین در کرانه باختری می گیرند. باید سازمان های حقوق بشری جوابگو باشند که چرا امروز حقوق اولیه ملت فلسطین رعایت نمی گردد. انسجام لازم در کرانه باختری در حال کم شدن است و رژیم صهیونیستی از تفرقه جهان اسلام سوء استفاده می نماید. دشمن در حال عمل کردن به منویات شوم خود است و موضع گیری و محکوم کردن کافی نیست و مشکل را حل نمی نماید. بلکه به یک ایده بنیادی نیاز داریم. با دشمن زورگو و جبار باید با روش خودش مواجه گردید. کشورهای اسلامی باید در مقابل این ظلم و زور پاسخگو باشند، اظهار داشت: نباید به دشمنان اسلام دست دوستی دراز کرد.
وی با اشاره به خیانت های برخی کشورهای اسلامی در قبال قضیه فلسطین، اظهار نمود: ما نباید در مقابل این خیانت ها ساکت باشیم، باید بعنوان عالمان دینی درسخنرانی های خود این ظلم آشکار را فریاد بزنیم. اگر بخواهیم امت واحده اسلامی داشته باشیم باید معیت و همراهی با رسول الله (ص) داشته باشیم. ما باید « اَشِّدآءُ عَلَی الکُفّار ورُحَمآءُ بَینَهُم» باشیم در حالی که بعضی از حکام عرب این روحیه را ندارند وگاهی نیز برعکس عمل می کنند. اصول اولیه معاشرت اسلامی که همانا معیت با رسول الله است نادیده گرفته می شود و این مایه ننگ است.
وی با انتقاد از برخی کشورهای عربی برای تلاش در جهت نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اظهار نمود: رژیم صهیونیستی ماندنی نیست و رفتنی است و چه بسا به زودی از درون نابود خواهد شد. ما به برادران مسلمان خود سفارش می نماییم در امور ماندنی و باقی سرمایه گذاری کنند و دل به حمایت کفار نبندند.
همین طور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از توافق فتح و حماس ابراز خشنودی کرد و گفت ما نیازمند یک حرکت عملیاتی در کرانه باختری هستیم.
در این دیدار پیام ویژه اسماعیل هنیه- رئیس دفتر سیاسی حماس -برای دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی توسط خالد قدومی تقدیم حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری شد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تشکر از این پیام اظهار داشت: ما این پیام را به مراجع و علمای جمهوری اسلامی ایران خواهیم رساند.
"خالد قدومی" نماینده نماینده جنبش حماس در تهران نیز در این دیدار با انتقاد از سران برخی کشورهای عربی اظهار داشت: نرمال سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی برایشان بسیار خطرناکست و جایگاه اخوت اسلامی را که مورد امر و سفارش قرآن است را متزلزل می کند.
وی با اشاره به معامله قرن اظهار نمود: معامله قرن توسط نتانیاهو و ترامپ طراحی شده است. حالا رژیم صهیونیستی از درون در ضعف قرار دارد ولی متاسفانه بعضی از کشورهای عربی تلاش می کنند با این رژیم ارتباط برقرار کنند. این نرمال سازی روابط نوعی توافق با ظالمان است و خلاف سیره رسول الله (ص) است. امیدواریم این برادران متنبه شوند و از اشتباه خود بازگردند.1399/04/17
14:01:42
5.0 / 5
2229
تگهای خبر: حقوق , طراحی , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی