از رونمایی با اتومبیل تا تور مجازی

كشف راه های ابتكاری برای رونمایی كتاب ها در دوران كرونا

كشف راه های ابتكاری برای رونمایی كتاب ها در دوران كرونا

جاویدانی: در صورتیكه شیوع ویروس كرونا امكان برنامه های رونمایی كتاب ها را به شكل قبل مختل كرده، اما نویسندگان دست و پا بسته نمانده اند و به سراغ راه های مبتكرانه رفته اند.به گزارش جاویدانی به نقل از انترتینمنت ویکلی، نویسنده ها که به خاطر پاندمی کووید -۱۹ نمی توانند در کتاب فروشی ها رخدادهای حضوری برگزار کنند، دارند در زمینه راه های رونمایی و معرفی کتاب های شان خلاقانه تر و گروهی تر برخورد می کنند.
برای رونمایی اولین رمان ملانی کانروی-گلدمن که «دنیای محتمل» نام دارد و توسط «رد هن» منتشر می شود، چاره نوآورانه برای مراسم رونمایی کتاب حضور مدعوین با اتومبیل انتخاب شده است. احتمالاً باید این اولین رونمایی کتاب به شکل ورود با خودرو باشد.
این برنامه مقرر است چهارم آگوست در سالن ورود با خودرو فینگرلیکس واقع در آبرن نیویورک سیتی اجرا شود. آنجا کانروی-گلدمن گفت وگویی با باب پرول نویسنده خواهد داشت و شرکت کنندگان می توانند پاپ کورن رایگان دریافت نمایند و فیلم سال ۱۹۸۹ «چیزی بگو» را هم تماشا کنند.
کانروی-گلدمن می گوید: من ۴۸ سال صرف نوشتن این رمان کردم و کووید -۱۹ برنامه های من برای رونمایی آنرا نابود کرد. در برنامه تور من ۱۰ توقف مجازی وجود دارد که خوشحالم می توانم چنین کاری بکنم اما می خواستم تولد کتاب را با تمام افرادی جشن بگیرم که در به دنیا آوردن آن به من کمک کردند و چنین چیزی بدون داشتن فعل وانفعال حضوری امن ممکن نبود.
او افزود: این رخداد فرصتی فوق العاده برای انجام دادن این کار است. ژانر داستانی همیشه درباره واقعیت های جایگزین و اتفاق های امکان دارد. حالا اینجا در تابستانی هستیم که هیچ گاه پیش بینی آنرا نمی کردیم. پس کمی از آن لذت ببریم؟
این نویسنده امیدوار است فروش کتاب را بوسیله سایت انجام دهد. وی چند انتخاب هم برای امضای کتاب در نظر دارد که همچون آنها می توان به این اشاره نمود که شرکت کنندگان حاضر با ماشین در مراسم رونمایی، راهنما بزنند و نشان بدهند که می خواهند کپی کتاب شان امضا شود. این رخداد رایگان در رسانه های اجتماعی با هشتگ «پارک کنید و بخوانید» تبلیغ می شود.
برای دانیل سیلوا نویسنده کارکشته ژانر تریلر، تبلیغ کردن برای کتاب جدیدش با عنوان «نظم» از هارپرکالینز به این معنا بوده که یک تور مجازی گسترده راه بیندازد. او با ۱۸ کتابفروشی مستقل شریک شده تا مراسم رونمایی کتابش را روز چهاردهم جولای به صورت لایو استریم کنند. در این مراسم نویسنده یک تور مجازی از فضایی به مخاطبان ارائه می دهد که در آن می نویسد و بعد یک مصاحبه مجازی با جیمی گنگل از سی ان ان خواهد داشت و به سوال های مخاطبان پاسخ می دهد.
مراسم رونمایی از کتاب سیلوا تنها یکی از ۴۰ مراسم مجازی است که کتاب فروشی «پویزوند پن» در ماه جولای برگزار می نماید. باربارا پیترز مالک این کتاب فروشی گفت با وجود اینکه این مغازه دو سال است رخدادهای بزرگ را لایو استریم می کند، انجام دادن آنها در این مقیاس که امروز مد نظر است، نیازمند کمی یادگیری بود.
او اظهار داشت: هر روز ما داریم چیزهای جدید یاد می گیریم و از فرصت های جدید استقبال می نماییم.


منبع:

1399/04/24
14:01:31
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: شركت , فروش , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی