گزارش جاویدانی؛

موزه تاریخ طبیعی اشترالزوند تبدیل به موزه دریایی آلمان شد

موزه تاریخ طبیعی اشترالزوند تبدیل به موزه دریایی آلمان شد

به گزارش جاویدانی یكی از معروف ترین موزه های آلمان، موزه شهر اشترالزوند است كه اخیرا تغییراتی همچون در نام آن رخ داده است.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ: ۷۰ سال پیش، مدرسه کوچکی در شهر اشترالزوند به موزه تاریخ طبیعی آلمان تبدیل شد. در آن زمان، موزه مکانی برای نمایش تعداد کمی از خزندگان، دوزیستان و حیواناتی از دریای بالتیک بود. ۶ سال پس از آن، ساختمان موزه گسترش یافت و به تدریج گونه های مختلف جانوری و گیاهی دریاهای سراسر جهان به موزه راه یافتند. به این ترتیب، موزه تاریخ طبیعی اشترالزوند به موزه دریایی آلمان تغییر اسم داد.
در سال های اخیر، نمایشگاه دائمی «اقیانوس شناسی و زیست شناسی دریایی» در طبقه همکف این موزه راه اندازی شده است. در این بخش، مدلهای مختلفی از کشتی ها، قایق های غواصی و فسیل جانوران و گیاهان دریایی دیده می شود. بخش دیگری از نمایشگاه دائمی به تاریخ ماهی گیری اختصاص یافته است. همینطور در این موزه، نمایشگاهی در ارتباط با صنعت ماهی گیری آلمان شرقی وجود دارد. قسمت دیگری از ساختمان موزه هم به نمایشگاه «انسان و دریا» و «دریای بالتیک» اختصاص یافته است.
همچنین در موزه دریایی آلمان، چهار آکواریوم مدیترانه ای، گرمسیری، لاک پشت ها و کوسه ها وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است. علاوه بر این ها، بسیاری معتقدند که موزه دریایی آلمان، یک مرکز بین المللی برای تحقیقات و شناخت دریاها به حساب می آید. پژوهشگران در این موزه، تحقیقات گسترده ای را در حوزه حفظ و نگهداری دریاها، پستانداران دریایی، پرندگان و خزندگان دریایی، انواع ماهی ها، مرجان ها و گیاهان دریایی و همینطور فسیل ها انجام می دهند.
نتایج این تحقیقات در مجله تخصصی موزه دریایی آلمان منتشر می شود. علاوه بر آن، سایت موزه، اطلاعات مفیدی را درباره گونه های مختلف جانوری و گیاهی دریاها در اختیار علاقمندان قرار می دهد. در کنار این ها، موزه دریایی آلمان، کتابخانه ای با ۳۰ هزار کتاب دارد. در این کتابخانه، کتاب های مرجع در حوزه زیست شناسی و تاریخ دریاها و همینطور مجلات تخصصی در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران قرار می گیرد.
این گزارش توسط بخش پژوهش های رایزنی فرهنگی ایران در آلمان تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.

1399/04/27
21:21:02
5.0 / 5
1939
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی