توسط انتشارات معین؛

حكایت هایی از زندگی مولانا برای انسان امروز چاپ شد

حكایت هایی از زندگی مولانا برای انسان امروز چاپ شد

جاویدانی: كتاب مقیمِ دل (حكایت هایی از زندگی مولانا برای انسان زمانه ما) نوشته غلامرضا خاكی توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «مقیمِ دل (حکایت هایی از زندگی مولانا برای انسان زمانه ما)» نوشته غلامرضا خاکی اخیرا توسط انتشارات معین منتشر و راهی بازار نشر شده است.
نویسنده این کتاب اعتقاد دارد مولانا به مخاطبش می آموزد که پوست و ظاهر قصه را رها کند و به مغز و عمق بپردازد. او می گوید به قول مولانا انسان خردمند دانه مفهوم را می گیرد و به پوسته مشغول نمی گردد. خاکی با همین رویکرد سراغ بعضی از داستان ها و حکایاتی رفته که درباره زندگی مولانا جلال الدین محمد بلخی هستند و آنها را برای کاربرد زندگی انسان امروز، جدا کرده است.
کتاب «مقیم دل» دارای ۲ بخش اصلی است؛ بخش اول شامل نوشتارهای مقدماتی و بخش دوم هم دربرگیرنده حکایت هاست. حکایت های بخش دوم کتاب، از «مناقب العارفین» انتخاب شده اند. «مناقب العارفین» نوشته شمس الدین محمد اَفلاکی العارفی است که جامع ترین کتاب درباره زندگی و سیره مولانا، خاندان و اساتید اوست. سبک نوشتاری این کتاب، مانند «تذکرة الاولیا»ی عطار نیشابوری است.
خاکی در کتاب خود، با استخراج برخی حکایات و پیام هایی که در خود دارند، مولانا را نه انسانی اسطوره ای و دست نیافتنی بلکه فردی انسانی و عادی معرفی کرده است. به بیان دیگر، مولانای این حکایت ها، کسی است که می تواند برای انسان های روزگار فعلی الگو باشد و بعنوان راهنمای کسب معنویت و سلوک عرفانی مورد استفاده افرادی قرار بگیرد که در جستجوی معنویت و معنای زندگی هستند.
این کتاب با ۲۹۶ صفحه و قیمت ۳۷ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

5.0 / 5
1793
1399/05/05
14:58:21
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاویدانی