از سوی انتشارات كانون پرورش فكری

قصه های سر و ته محمدرضا شمس بازنشر شد

قصه های سر و ته محمدرضا شمس بازنشر شد

به گزارش جاویدانی قصه های سَر و تَه نوشته محمدرضا شمس، ۱۴ داستان آشنا و قدیمی كوتاه است كه از جانب كانون پرورش فكری وارد بازار كتاب شده است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، قصه های تخیلی در این کتاب به صورت اشتباه، سَر و تَه و آهنگین، نوشته شده است تا حس خیال پردازی کودکان هنگام مطالعه تقویت شود.
در این اثر داستان هایی مانند «خاله قابلمه»، «آینه پری»، «درخت غرغرو»، «به دنبال ماه پیشونی»، «گرگ و هندوانه»، «جارو»، «زنگوله»، «پسر و گرگ»، ««آلوچه»، «خاله سوسکه»، «سال نو، خانه ی نو!»، «لوبیای سَر و تَه»، «کدو قلقله زن» و «فیل اومد آب بخوره» روایت شده است.
کتاب «قصه های سَر و تَه» با تصویرگری الهام کاظمی برای مخاطبان ۴+ (خردسال) آراسته شده است.
قصه «فیل اومد آب بخوره» این طور روایت می شود: فیل اومد آب بخوره؛ قورباغه نذاشت. فیل پرسید: «چی شده: چه طور شده؟ چرا نمی ذاری آب بخورم؟» / قورباغه اظهار داشت: «مگه نمی بینی چشمه غمگینه؟» / فیل پرسید: «چرا غمگینه؟» / ماهی ها گفتند: «قُلش گرفته. مگه نمی بینی قُل قُل نمی کنه.» / فیل پرسید: «چشمه! چشمه چرا قُلت گرفته؟» / فیل اظهار داشت: «این که غصه نداره، من الان بَرش می دارم. اونو برات درش می آرم.» و ادامه ماجرا…
این کتاب در ۳۶ صفحه با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۳ هزار تومان از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافته است.
«قصه های سَر و تَه» برای اولین بار در سال ۱۳۹۲ از جانب کانون منتشر گردید و الان در چاپ سومش با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه در مجموع به ۱۷ هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.
پیش تر هم کتاب های دیگری از این نویسنده هم چون «تنبل پهلوان»، «تو مادر منی؟»، «طوطی و بقال»، «خواب و پسرک»، «افسانه روباه حیله گر»، «یک سبد سیب، لانه ای برای دم سیاه»، «ضحاک»، «هشت پا»، «گوساله ی لج باز» و… در انتشارات کانون به چاپ رسیده است.منبع:

1399/05/14
14:18:33
5.0 / 5
2157
تگهای خبر: بازار , قدیمی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاویدانی