توسط انتشارات سروش؛

كتاب هنر مقدس به چاپ دهم رسید

كتاب هنر مقدس به چاپ دهم رسید

جاویدانی: كتاب هنر مقدس (اصول و روشها) نوشته تیتوس بوركهارت با ترجمه جلال ستاری توسط انتشارات سروش به چاپ دهم رسید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «هنر مقدس (اصول و روشها)» نوشته تیتوس بورکهارت با ترجمه جلال ستاری اخیرا توسط انتشارات سروش به چاپ دهم رسیده است.
«هنر مقدس» اصطلاحی برای توصیف آثاری است که حقایق الهی و مفاهیم روحانی را، با وساطت الگوهای رمزیِ غالباً کلی و ثابت، بیان می کنند. بنابراین، هنر مقدس ماهیتاً غیرشخصی است، و صور و نظام ساختاری آن - حتی اگر از طبیعت برگرفته شده باشند- به جهان مینوی و روح کلی اشارت دارند.
اغلب آثار هنر هندو، هنر بودایی، هنر اسلامی، و هنر مسیحی قرون وسطی از مصادیق بارز هنر مقدس اند. تیتوس بورکهارت (۱۹۰۸-۱۹۸۴ م.) نویسنده کتاب «هنر مقدس» خاصیت دیگری نیز برای هنر مقدس قائل است و آن این است که برای آنکه بتوان هنری را مقدس نامیدکافی نیست که موضوع هنر از حقیقتی روحانی نشئت گرفته باشد، بلکه باید زبان صوری آن هنر نیز بر وجود همان منبع گواهی دهد.
بورکهارت در این کتاب به چند مبحث خاص در هنر مقدس نیز پرداخته است: تکوین معبد هندو، شمایل نگاری درگاه شکوهمند کلیسای رومی وار، مبانی هنر اسلامی، تمثال بودا، منظره در هنر خاور دور، و انحطاط و احیای هنر مسیحی.
چاپ دهم این کتاب با ۲۱۲ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1399/06/30
22:11:15
5.0 / 5
1514
تگهای خبر: احیا , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاویدانی