از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی هم و غم آیت الله تسخیری بود

از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی هم و غم آیت الله تسخیری بود

به گزارش جاویدانی دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی و جریانهای فكری، مذهبی و سیاسی هم و غم آیت الله تسخیری بود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیر کل مجمع در نشست بین المللی «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه های آیت الله تسخیری» که به صورت مجازی روز سه شنبه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه آیت الله تسخیری در دفتر رهبر معظم انقلاب، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی داعیه دار تقریب بود، اظهار نمود: از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی و جریانهای فکری، مذهبی و سیاسی هم و غم ایشان بود و کمتر جایی بود سخنرانی کند و از وحدت سخن به میان نیاورد.
وی ادامه داد: آیت الله تسخیری از تعصب های قبیله ای و هر آنچه که صف وحدت و تقریب را برهم زند، بر حذر میداشت؛ به اهداف بزرگی که خداوند در زمینه عدل و مساوات و رفتن به سمت کمال برای انسان ترسیم کرده ایمان داشت و در این راه تلاش زیادی کرد.
شهریاری اظهار داشت: آیت الله تسخیری به احترام دیگران در گفت و گو بسیار حساس بود و دائما به سخن خداوند و رسول خدا(ص) دراین زمینه اشاره می کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: آیت الله تسخیری در طول عمر خود در صدها محفل و کنفرانس در رابطه با موضوع وحدت و تقریب شرکت کرد و در مجمع فقه اسلامی در جده صاحب نظر بود و مسائل اختلافی بین شیعه و اهل سنت و مشترکات بین آنها را بیان می کرد؛ اهتمام ایشان به کلیه طرحها و راهبردهای تقریبی در جهان نمایان بود.
شهریاری اضافه کرد: آیت الله تسخیری پرورش یافته مدرسه شهید صدر بود و وی را الگوی خود در همه زمینه ها قرار داده بود؛افراط و تفریط را نمی پذیرفت و پیوسته به اعتدال دعوت می کرد.
وی اشاره کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان بعنوان عالم مجاهد و زبان گویای اسلام یاد کرد و باید گفت، آیت الله تسخیری حقیقتا در خدمت به اسلام خستگی نمیشناخت.
دبیر کل مجمع اظهار نمود: خداوند ایشان را شامل رحمت واسعه خود کند و به ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی کمک نماید تا ادامه دهنده راه ایشان باشیم.
منبع:

5.0 / 5
1066
1399/07/10
19:36:26
تگهای خبر: شركت , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی