پایان نامه هایی با موضوع امام حسین(ع) در كتابخانه ملی

پایان نامه هایی با موضوع امام حسین(ع) در كتابخانه ملی

جاویدانی: معاون اداره كل فراهم آوری سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران از این كه تعداد 396 عنوان پایان نامه با موضوع امام حسین(ع) و حماسه عاشورا در این سازمان موجود و اطلاعات توصیفی این آثار در كتابشناسی ملی ثبت شده است، آگاهی داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فرناز محمدی، معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با بیان این خبر به آمار منابع با موضوع امام حسین(ع) و حماسه عاشورا اشاره نمود و اظهار داشت: علاوه بر واسپاری و ثبت ۳۹۶ عنوان پایان نامه با موضوع امام حسین(ع) و حماسه عاشورا در سازمان، الان تعداد ۴۸۹۹ عنوان کتاب با موضوع امام حسین(ع) و تعداد ۷۶۶۶ عنوان کتاب با موضوع حماسه عاشورا در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران وجود دارد.
او افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم به حداقل رساندن مراجعات حضوری، پروسه واسپاری پایان نامه ها توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت الکترونیکی انجام می شود که به همین دلیل دانشجویان و پژوهشگران می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http: //www.nlai.ir/sending-thesis یا بوسیله پست الکترونیک nonbook-acquisition@nlai.ir فایل پایان نامه خودرا با فرمت PDF برای نگهداری دائمی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بارگذاری کنند.
معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همین طور بیان کرد: با واسپاری پایان نامه های دانشجویان امکان ثبت پایان نامه به نام دانشجو در کتابشناسی ملی و رصد آن بوسیله وب سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای عموم پژوهشگران و پژوهشگران فراهم می شود.
محمدی در ادامه اظهار داشت: برای ثبت پایان نامه ها محدودیت زمانی وجود ندارد و پایان نامه هایی که سال ها از زمان دفاع آن گذشته هم می توانند در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بارگذاری شوند. همین طور امکان واسپاری و ثبت پایان نامه های غیرفارسی و نیز واسپاری پایان نامه های دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سایت این سازمان وجود دارد.
از ناشران و پدیدآورندگان آثار عاشورایی دعوت شده آثار منتشرشده خودرا برای واسپاری به اداره کل فراهم آوری این سازمان عرضه کنند.
بر طبق این خبر، مجموعه سازی منابع در اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برمبنای راهبردهایی چون دریافت منابع بر طبق قانون واسپاری، مبادله با دیگر مراکز، دریافت منابع اهدایی از اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز بوسیله خرید منابع چاپی صورت می گیرد.
منبع:

1399/07/16
14:26:21
5.0 / 5
1506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاویدانی