سفارش آیت الله العظمی مكارم شیرازی به نیروی انتظامی درباب برخورد با سم پاشی های مجازی

سفارش آیت الله العظمی مكارم شیرازی به نیروی انتظامی درباب برخورد با سم پاشی های مجازی

به گزارش جاویدانی قم آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید اظهار داشت: ناجا بایستی در مقابل سم پاشی های فضای مجازی بسیار هوشمندانه برخورد كند گرچه خوشبختانه مردم ما به آنها اعتنایی نمی كنند.


به گزارش جاویدانی به نقل از پایگاه خبری پلیس این مرجع تقلید در دیدار سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، عنوان داشت: مساله مهمی که باید مورد توجه شما باشد بحث پیشگیری است چونکه پیشگیری بهتر از درمان است.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی بایستی عوامل جرم زا و لطمه زا را در سطح جامعه شناسایی کند و به آنها توجه داشته باشد، اظهار داشت: توجه به مسائل فرهنگی و ارتقاء فرهنگ عمومی در این خصوص بسیار حائز اهمیت می باشد گرچه سازمان های فرهنگی مانند صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص برای ارتقاء آموزش همگانی بایستی در کنار نیروی انتظامی قرار بگیرد.
این مرجع تقلید با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی یک نیروی محبوب مردمی است و اقدامات آن مورد تایید و حمایت است اظهار داشت: شما بیشترین سطح تماس با مردم را دارید و بنا بر این اقدامات شایسته شما سبب شده که مردم شما را دوست داشته باشند؛ گرچه عواملی هستند که در کار شما خلل وارد می کنند نبایستی به آنها اعتنا کنید و کار خودتان را انجام دهید.
وی با اشاره به اهمیت شهرستان قم بعنوان پایگاه علمی تشییع، اضافه کرد: مردم انتظار دارند که قم یک شهر پاک و عاری از لطمه های اجتماعی باشد که دراین زمینه گرچه همکاران شما کوشش های خوبی انجام داده اند اما بایستی بیشتر توجه گردد.
آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: حفظ نظام عبادت است و نیروی انتظامی سهم مهمی در حفظ نظام جمهوری اسلامی دارد و این حساسیت را باید برای نیروهای تحت امر خود ایجاد کنید.
ارتقای ایمان مردم سبب ارتقای امنیت جامعه می شود
آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) نیز در دیدار فرمانده ناجا با اشاره به مقوله امنیت آنرا یک کار چند جانبه دانست و اضافه کرد: در این کار مهم یک عده باید با محوریت نیروی انتظامی به صورت هماهنگ و همراه کار کنند تا معنا و مفهوم امنیت تحقق پیدا کندچون کار نظم و امنیت یک کار جمعی است و می طلبد که همه با هم همکاری داشته باشند.
وی شاخص را در بحث امنیت نیروی انتظامی بر شمرد و مسئولین ومردم را سه ضلع این مثلث دانست که با همکاری و هماهنگی هم این امنیت را در جامعه برقرار می کنند.
آیت الله سعیدی با اشاره به وظیفه مردم و مسئولان اظهار نمود: درست است که مسئولان جزئی از نیروی انتظامی نیستند ولی اگر کمک کنند و در تنگناها اظهارنظرهای درست و به جا انجام دهند از بسیاری از حواشی در جامعه جلوگیری می شود.
وی با اشاره به نقش مردم اظهار داشت: مردم هم باید بدانند این قوانین و مقررات همه برای امنیت و آسایش آنان وضع گردیده و برای ایمنی و آسایش جامعه لازم است هشدارها و سفارش های پلیس و نیروی انتظامی را جدی گرفته و به آن عمل نماییم.
وی ادامه داد: پلیس ایران اسلامی امروز با برخورداری از معنویت و اخلاق در پرتو قرآن و عترت به یک پلیس سرآمد در کل جهان تبدیل گشته و متمایز از پلیس سایر کشورهای جهان است.
تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اضافه کرد: هرچه ایمان مردم بیشتر شود امنیت جامعه هم بیشتر خواهد شد و مردم باید قدرشناس باشند که نیروی انتظامی و پلیسی با این تراز در خدمت آنهاست.
تلاش می نماییم به پلیس مقتدر و هوشمند در تراز انقلاب اسلامی برسیم
فرمانده نیروی انتظامی نیز در این دیدار اظهار داشت: دربحث ارتقاء مبادی دینی کوشش های زیادی کرده ایم و اهتمام ما در این است که به یک پلیس مقتدر و هوشمند در تراز انقلاب اسلامی برسیم.
اشتری اضافه کرد: ناجا به لطف الهی و هدایت های رهبرمعظم انقلاب اسلامی و تلاش همه همکاران در اقصی نقاط کشور با تمام توان در حال خدمت به مردم است.
وی با بیان این که ما سالانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می دهیم، عنوان داشت: هیچ سازمانی مانند نیروی انتظامی وجود ندارد که در همه جا بوده و در عین حال پاسخگوی مردم نیز باشد.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب امنیت در کشور اظهار داشت: نگرانی هایی در بحث سرقت های خرد داریم که اینها نشأت گرفته از وضعیت اقتصادی حال حاضر است پس ما تمام تلاش خودرا جهت کاهش آنها و رفع دغدغه مردم انجام خواهیم داد.
اشتری با اشاره به بحث اقدامات ناجا در فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه فضای مجازی فضای مطلوبی نیست البته ما در برخورد با سایت ها و شبکه هایی که منشا داخلی دارند اقدامات بسیار مطلوبی انجام داده ایم اما وظیفه سازمان های دیگر به ویژه وزارت ارتباطات در بحث برخورد با شبکه ها و سایت های خارجی بسیار مهمست.
او همینطور با اشاره به اقدامات ناجا در بحث پیش گیری از ویروس کرونا اضافه کرد: با تمام امکانات و ظرفیت در کنار وزارت بهداشت و درمان هستیم و امیدواریم بتوانیم دراین زمینه نیز خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی بامداد امروز با سفر به قم با شماری از مراجع تقلید به مناسبت هفته نیروی انتظامی دیدار و گفت و گو کرد، از بیست و هفتم مهرماه تا دوم آبان ماه سال جاری به نام هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
منبع:

1399/07/30
23:03:01
5.0 / 5
1232
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی