ابراز همدردی گروهی از عراقی ها نسبت به نبود ایرانیان در مراسم اربعین

ابراز همدردی گروهی از عراقی ها نسبت به نبود ایرانیان در مراسم اربعین

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام والمسلمین اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد اظهار داشت: زائرین، خدمت گزاران و موكب داران عراقی، از نبودن زوار ایرانی در مراسم اربعین سال جاری ابراز همدردی كردند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد بعنوان مسئول کمیته فرهنگی اربعین عراق با تیم رصد اربعین ۹۹ نشستی را به صورت وبینار برگزار کرد.
دراین وبینار حجت الاسلام حمید احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین به صورت مختصر شرحی از چگونگی تشکیل تیم رصد اربعین ۹۹ و اهدافی که این تیم دنبال می کند را مطرح و به بعضی از اقدامات موثر و مفید در اربعین سال جاری اشاره نمود.
درادامه حجت الاسلام اباذری رایزن فرهنگی ایران در بغداد، ضمن تشکر وقدردانی از زحمات اعضای کمیته فرهنگی ستاد اربعین و بویژه اقدامات تیم رصد، اربعین سال ۹۹ را یک اربعین متفاوت و در عین حال دارای فرصتهای فراوانی برشمرد.
وی اظهارکرد: بعضی از این فرصت ها مانند ابراز علاقه شدید مردم عراق به جای خالی زائرین ایرانی و اظهار همدردی و همگرایی بیشتر از پیش نسبت به مردم عزیز ایران و همچنین نقش پررنگ حضور گروه های مقاومت در عرصه خدمتگزاری به زائرین از مهمترین محورهای برجسته اربعین سال جاری بود.
در ادامه این وبینار خوشرو، مسئول تیم رصد اربعین ۹۹، گزارشی از فعالیتهای انجام شده دراربعین حسینی مطرح و تصریح کرد: ناموفق بودن دشمن در ایجاد تفرقه و کمرنگ جلوه دادن شور و شعور حسینی در پیاده روی بزرگ اربعین نقش برآب و خنثی شد.
وی اظهار داشت: خیل عظیم مردم عراق با مردم عزیز ایران به دلیل عدم حضور زائرین ایرانی در اربعین سال جاری یکی از مهمترین قرابت های مذهبی و معنوی دو کشور بود که مردم عراق دراین مورد ابراز همدردی کردند.
درادامه رضایی و همتی بعنوان اعضای تیم رصد به عرضه گزارشی از اربعین ۹۹ پرداخته و از رصد واکنش ها به حضور ایرانیان با عنایت به تبلیغات و هجمه های ضد ایرانی و علاقمندی اغلب مردم عراق از حضور ایرانیان اطلاعاتی عرضه و از پررنگ شدن خدمات حشدالشعبی به زائرین با عنایت به عدم حضور زائرین ایرانی بعنوان یکی دیگر از عواملی که سبب تقویت گروه های مقاومت در میان مردم شد، خبر دادند.
منبع:

1399/08/02
23:08:49
5.0 / 5
974
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاویدانی