توسط انتشارات سروش؛

ضیافت حقیقی به چاپ هفتم رسید

ضیافت حقیقی به چاپ هفتم رسید

جاویدانی: كتاب ضیافت حقیقی؛ مجموعه سخنرانی های آیت الله استاد محمد شجاعی توسط انتشارات سروش به چاپ هفتم رسید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «ضیافت حقیقی؛ مجموعه سخنرانی های آیت الله استاد محمد شجاعی» اخیرا توسط انتشارات سروش به چاپ هفتم رسیده است.
«ضیافت حقیقی» مجموعه ۱۱ سخنرانی است که آیت الله محمد شجاعی درباره ماه مبارک رمضان و روزه ایراد کرده و بارها از شبکه قرآن صدای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است. این کتاب شامل مباحثی همچون ضیافت خداوند، اعمال و آداب رفتاری، روزه حقیقی، مباحث معرفتی مربوط به روزه، شرایط روزه صحیح و راه های درک این توفیق است.
مطالب این کتاب، سخنرانی های آیت الله شجاعی درباره ماه مبارک رمضان است که ابتدای دهه ۶۰ ایراد شده و چندسال است که این سخنان چند مرتبه از شبکه رادیو قرآن پخش شده است.
آیت الله شجاعی در این سخنان، به ترغیب مومنان به عبادت مخلصانه و راهنمایی برای بهره گیری کامل از ایام و لیالی ماه مبارک، خصوصاً شب های قدر، بمنظور تقرب به درگاه الهی و برخورداری از نعمات معنوی در دنیا و آخرت می پردازد، و سفارش هایی برای حفظ رقت قلب حاصل شده در این ماه برای باقی ایام سال و عمر دارد.
این کتاب در ۱۱ بخش تدوین شده که عبارتند از: معنای عبودیت، صدق در اعمال، شرایط روزه صحیح، ظاهر و باطن روزه، روزه داری خواص: مبطلات قبولی روزه، صاحب خانه خداوند است: تذکراتی برای صیام، تذکراتی در باب تلاوت قرآن و دعا، درک شب های قدر، شب ۱۹ ماه مبارک رمضان: حضور و تضرع، شب ۲۱ ماه مبارک رمضان: وصیت علی(ع) و گفت و گوی موسی(ع) با خداوند و درباره عید فطر و حفظ رقت قلبی که در ماه مبارک عاید شده است.
چاپ هفتم این کتاب با ۱۷۶ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۷ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1399/08/09
14:13:20
5.0 / 5
952
تگهای خبر: قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی