مقاله امام جعفر صادق(ع) تجسم حقیقت در سریلانكا منتشر گردید

مقاله امام جعفر صادق(ع) تجسم حقیقت در سریلانكا منتشر گردید

به گزارش جاویدانی به مناسبت هفته وحدت، مقاله «امام جعفر صادق(ع)؛ تجسم حقیقت» در وبلاگ «تودو» سریلانكا منتشر گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وبلاگ «تودو» Thoothu مبادرت به انتشار مقاله ای تحت عنوان «امام جعفر صادق(ع)؛ تجسم حقیقت» کرده است.
این مقاله ضمن اشاره به حدیث ثقلین آغاز و از قول پیامبراکرم(ص) بیان داشته تا زمانی که از قرآن و خاندان پیروی کنید، گمراه نخواهید شد. بنابراین این مورد نشان داده است خاندان مقدس رسول الله(ص) از جایگاه ویژه ای در اسلام برخوردار می باشند که طبق اعتقاد شیعیان، این خاندان مقدس دوازده نفر هستند که نخستین شان امام علی (ع) و آخرین امام مهدی (عج) و ششمین آنها، امام جعفر صادق (ع) است.
در ادامه این مقاله آمده است: امام صادق(ع) هم در هفدهم ربیع الاول و هم زمان با روز تولد پیامبر(ص) به دنیا آمده، پدرش برای او لقب صادق برگزید. لقبی که بزودی خصوصیت هایش برای مردم آشکار گشت. خیلی از علما و رهبران فکری اهل سنت شاگرد ایشان بوده اند. در سایر رشته های غیر دینی هم شاگردان زیادی تربیت کرده اند. جابربن حیان پدر علم شیمی در زمره آنان هست. حتی بعضی از این شاگردان از خارج از جزیره العرب می آمدند و در درس ایشان حاضر می شدند.
نویسنده این مقاله، آورده است: امام همواره به شاگردان خود می فرمود: تقوا داشته باشید، با مردم خوب باشید. ایشان حتی خیرخواه افرادی بود که به وی صدمه می أرساندند.1399/08/21
14:29:25
5.0 / 5
876
تگهای خبر: فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی