عرضه گزارش عملكرد حضور گروه های جهادی در موج سوم كرونا

عرضه گزارش عملكرد حضور گروه های جهادی در موج سوم كرونا

به گزارش جاویدانی مدیركل تبلیغات اسلامی استان تهران با عرضه گزارشی از عمكلرد گروه های جهادی در موج سوم كرونا، اظهار داشت: امروز بسیاری از دوستان در حال یافتن بهترین راه های خدمات رسانی هستند و می خواهند با عنایت به شرایط حرفه ای تر و متناسب تر اقدام نمایند. به هر حال امروز شرایط تغییر كرده و تجربه به دست آمده نشان داده است برخی مدلهای سابق خوب پاسخ ندادند به همین خاطر در حال مدل سازی جدید هستیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی - مدیرکل تبلیغات استان تهران- با حضور در برنامه زنده تلویزیونی مصباح از شبکه قرآن سیما به شرح فعالیتهای جهادی در موج سوم کرونا و تشریح نقش پشتیبانی سازمان تبلیغات در این حوزه پرداخت.
وی با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) و دعوت ایشان از گروه های جهادی در موج سوم کرونا اظهار داشت: امروز بسیاری از دوستان در حال یافتن بهترین راه های خدمات رسانی هستند و می خواهند با عنایت به شرایط حرفه ای تر و متناسب تر اقدام نمایند. به هر حال امروز شرایط تغییر کرده و تجربه به دست آمده نشان داده است برخی مدلهای سابق خوب پاسخ ندادند به همین خاطر در حال مدل سازی جدید هستیم. مثلاً در حوزه نقاهتگاه ها امروز در حال طراحی و راه اندازی نقاهتگاه های محله محور هستیم. الآن هم که متأسفانه کرونا به شکل خانوادگی بعضی از هم میهنان را درگیر می کند، ضرورت نقاهتگاه برای بیماران بهبودیافته بیشتر احساس می شود. از وجوهی دیگر با بررسی تجارب در رزمایش مواسات، توزیع بسته ها و غذای گرم هم در حال اجرای مدلهای جدید و کم خطاتر هستیم.
سهرابی بابیان این که ورود نیروهای جهادی در موج اول دارای مخاطرات و ملاحظاتی بود افزود: در موج اول از طرف بیمارستان ها خیلی استقبالی صورت نمی گرفت ولی رفته رفته کادر درمان و مدیران عرصه راهبری بهداشت و درمان متوجه شدند که نقش نیروهای جهادی بسیار مؤثر است و نیروهای جهادی در حالیکه در کار درمان مداخله ای نمی کنند کمک حال نیروهای درمانی و خدماتی بیمارستان ها هستند. امروز در موج سوم کرونا در استان تهران در ۱۰ بیمارستان به صورت قطعی و کامل نیروهای جهادی در حال خدمت هستند و در برخی از مراکز درمانی که پروتکل های سخت گیرانه تری دارند در حال رایزنی برای ورود هستیم.
وی در ادامه در پاسخ سؤال مجری درباره چگونگی ورود داوطلبان جهاد سلامت به این عرصه اضافه کرد: توسط قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون(س) به صورت پیوسته جذب نیروهای جهادی صورت می پذیرد و ازنظر جسمی، آموزشی و روحی موردسنجش و گزینش قرار می گیرند که تابحال یک سوم درخواست ها منجر به جذب و آغاز به خدمت دوستان شده است. هرچند نیاز فراوانی وجود دارد ولی به لحاظ شرایط حساس و مخاطره آمیز کار لازم است که در جذب نیروها وسواس و دقت این چنینی وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: ذکر این نکته را بسیار ضروری می دانم که صفر تا صد این کار با همت نیروهای جهادی انجام می پذیرد و ما بعنوان سازمان تبلیغات در موج سوم کرونا به عزیزانمان در ستاد کرونا اعلام کردیم که ما پشتیبان و کمک حال این نیروها به صورت کامل خواهیم بود. این حجم بسیار زیاد مجاهدات و خدمات کاملاً منتسب به عزیزان جهادی است و افتخار و توفیق ما پشتیبانی از جهادگران عرصه ی سلامت است.
سهرابی همینطور اظهار نمود: هم میهنان عزیز در استان تهران می توانند درخواست حضور خود در قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون (س) را با ورود به سایت jslamat.ir ثبت کنند تا پس از گزینش و آموزش به بیمارستان های تهران اعزام شوند. در شهرستان های استان تهران بعضاً یا بیمارستان محدود است و یا وجود ندارد بنابراین با عنایت به تکثر بیمارستان ها در تهران و احتیاج به کمک بیشتر، نیروهای داوطلب جهادی در شهرستان های استان تهران را جذب بیمارستان های تهران می کنند.
وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه در مورد انتظار مالی نیروهای جهادی اظهار نمود: از نظر مالی این دوستان هیچ انتظاری ندارند و حتی در این مورد یکی از خیرین داوطلبانه رقم مختصری به هرکدام از نیروهای جهادی هدیه دادند که تمام این نیروها به صورت خودجوش این مبالغ را برگرداندند و با تجمیع این مبلغ برای کادر درمان هدایایی تهیه و در چهار بیمارستان تهران توزیع کردند.
او اضافه کرد: بسیاری از خدماتی که این دوستان جهادی انجام می دهند حتی نزدیکان بیماران هم به سختی انجام می دهند. این دوستان ازنظر روحی روانی هم بیماران را همراهی می کنند و بعضاً علاوه بر خود بیمار به خانواده های بیمارانی که گرفتار شرایط خاص هستند هم رسیدگی می کنند. حتی در بحث متوفیان کرونا هم این دوستان به حدود ۳۰۰ خانواده عزادار سر زده اند و ضمن تسلی خاطر به آنها حمایت های روحی و بعضاً مالی از آنها به عمل آورده اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در انتها برنامه با ذکر بیانات مقام معظم رهبری(مدظله) که عرصه مبارزه با کرونا را آزمایشی الهی برای تمام گروه ها دانسته اند اظهار داشت: در این حوزه فقط طلبه و یا دانشجو وارد نشدند، در میان نیروهای جهادی از همه اقشار جامعه وجود دارند و حتی کسانی که ما در ظاهر خیالش را هم نمی نماییم در این حوزه جهادی وارد شده اند.
منبع:

1399/08/23
18:46:23
5.0 / 5
1234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی