بیان خاصیت های ممتاز حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)

بیان خاصیت های ممتاز حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)

به گزارش جاویدانی یك استاد حوزه درباره شخصیت و جایگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) نزد اهل بیت(ع) اظهار داشت: اجداد حضرت عبدالعظیم(ع) دارای چند خاصیت شاخص همچون ˮظلم ستیزی و مبارزه با حكّام جور مانند بنی عباسˮ، ˮعزّت نفس و كرامت نفسˮ و ˮرسیدگی به امور نیازمندان و مستمندانˮ بودند، این سه خاصیت ممتاز اجداد آن حضرت است كه ایشان نیز از این خاصیت ها بهره مند بودند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مراسم بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در بارگاه ملکوتی آن حضرت با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و در ادامه زیارت نامه حضرت عبدالعظیم(ع) قرائت شد.
همین طور در این ویژه برنامه حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی درباره شخصیت و جایگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) نزد اهل بیت(ع) اظهار نمود: اجداد حضرت عبدالعظیم(ع) دارای چند خاصیت شاخص بودند که این شاخصه ها در آن حضرت نیز وجود داشت. "ظلم ستیزی و مبارزه با حکّام جور مانند بنی عباس"، "عزّت نفس و کرامت نفس" و "رسیدگی به امور نیازمندان و مستمندان"، سه خاصیت ممتاز اجداد آن حضرت است که ایشان از این خاصیت ها بهره مند بودند.
این استاد حوزه اشاره کرد: آن حضرت از امامزادگان فقیه و عالمی هستند که بیش از آنکه نسبت شان به ائمه(ع) سبب رفعت مقامشان گردد؛ علم، زهد و تقوای ایشان سبب جایگاه رفیع شان نزد ائمه(ع) بوده و با بررسی تاریخی می توان دریافت که به صورت قطعی محضر امام جواد(ع) و امام هادی(ع) را درک و خدمت ایشان حضور پیدا کرده و از ایشان نقل روایات کرده اند.
رفیعی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در وضعیت کنونی تصریح کرد: احادیث اهل بیت(ع) سبب روشنایی زندگی ما می شود؛ بهتر بود شرایط به شکلی بود که فضای مجازی در راه نشر فضائل اهل بیت(ع) قرار می گرفت و معارف الهی در این بستر مؤثر، بیش از پیش منتشر می شد.
وی ادامه داد: امام رضا(ع) در نامه ای خطاب به حضرت عبدالعظیم(ع) می فرمایند «سلام مرا به شیعیان برسان و به آنان بگو مانع از نفوذ شیطان در خود شوند»، این فراز از حدیث امام رضا(ع) در واقع به این مطلب اشاره دارد که برای هر فردی امکان نفوذ شیطان در او به فراخور حالش وجود دارد و شیطان مطابق حالات اشخاص، آنها را وسوسه می کند.
این استاد حوزه امر به (صداقت و امانت) را از دیگر سفارش های امام رضا(ع) به شیعیان بیان کرد و اظهار داشت: با بررسی جامعه کنونی ما، می توان دریافت، این دو اصلِ مغفول سبب خیلی از فسادهای مالی، تنازعات و اختلافات شده است.
رفیعی اشاره کرد: حضرت امام رضا(ع) در فراز دیگری از این نامه به شیعیان امر به سکوت حکیمانه کرده و می فرمایند «از سخنان بیهوده دوری کنید»، اساسا ترک این اصل نیز موجب خیلی از گرفتاری های ما در جامعه و خانواده شده است.
وی اشاره کرد: بزرگترین تجلیل از حضرت عبدالعظیم(ع)، آشنایی با روایاتی است که از ایشان نقل گردیده است، آن حضرت علاقه و همّت وافری به دریافت و حفظ روایات داشته و در مقابل ائمه(ع) در تمامی امور ولایت پذیری محض داشته اند.
همین طور همزمان با میلاد باسعادت حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، بارگاه ملکوتی آن حضرت چراغانی و گل آرایی شده و ویژه برنامه ای (بدون حضور جمعیت) انجام شد.
منبع:

1399/09/01
22:33:25
5.0 / 5
1077
تگهای خبر: زندگی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی