نیكخواه قمی:

طرح ابتكاری رایزنی فرهنگی ایران مورد توجه یونان قرار گرفت

طرح ابتكاری رایزنی فرهنگی ایران مورد توجه یونان قرار گرفت

به گزارش جاویدانی رایزن فرهنگی ایران در آتن اظهار داشت: ارسال نسخه دیجیتال كتاب های گفتارهای معنوی شهید مطهری(ره)، حضرت مسیح(ع) و حضرت مریم(س) از دیدگاه قرآن و «عشق در اسلام» برای بیش از 2000 نفر از یونانیان، مورد توجه قرار گرفت.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی نیکخواه قمی، رایزن فرهنگی ایران در آتن با بیان این خبر، اظهار نمود: رایزنی فرهنگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان بمنظور همراهی با مردم این کشور در روزهای انتشار ویروس کرونا، نسخه دیجیتال کتاب های گفتارهای معنوی اثر شهید بزرگوار مرتضی مطهری(ره)، حضرت مسیح(ع) و حضرت مریم(س) از دیدگاه قرآن کریم نوشته محمدعلی شمالی و «عشق در اسلام» نوشته مهناز حیدرپور را برای بیش از ۲۰۰۰ نفر ارسال کرد.
وی ادامه داد: ارسال رایگان فایل الکترونیکی این کتب برای پُر کردن ایام فراغت مخاطبان در دوران قرنطینه سبب شد تا بسیاری در پاسخ به ایمیل دریافتی از این ابتکار عمل تشکر کنند.
نیکخواه قمی بیان کرد: قبل از شروع روزهای قرنطینه و باتوجه به تعطیلی کتاب فروشی ها در این ایام، صف های طولانی برای خرید کتاب در آتن و دیگر شهرهای بزرگ یونان شکل گرفت به شکلی که توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.
ایشان سپس سخنانش، تاکید کرد: بر طبق گزارش مراکز تحقیقاتی، بیش از ۴۴ درصد مردم یونان در سال حداقل یک کتاب می خوانند و حدود ۱۱ درصد در سال بیش از ۱۰ کتاب مطالعه می کنند. بیشترین میزان مطالعه در میان شهرها در آتن با ۵۱ درصد بوده و بیشترین علاقه یونانی ها به مطالعه کتاب های اساطیری بوده است.
نیکخواه قمی تصریح کرد: این کتاب ها قبل تر توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در آتن ترجمه شده و نسخه چاپی آن در کتابخانه های سراسری یونان موجود است.
منبع:

1399/09/11
13:41:51
5.0 / 5
1152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی