نقد و بررسی بانوی بهشت

فیلمی كه برای اختلاف انگیزی میان مسلمانان ساخته شد

فیلمی كه برای اختلاف انگیزی میان مسلمانان ساخته شد

به گزارش جاویدانی آذربایجان شرقی نامش «بانوی بهشت» است، فیلمی که در ظاهر با برشی از جنایات داعش، به روایتگری در مورد وقایع صدر اسلام و بخصوص صبر و مصیبت های حضرت صدیقه کبری(س) می پردازد تا در نهایت در لابه لای اهداف پنهان خود، به اختلاف انگیزی بین مسلمانان دامن بزند.


همزمان با ایام فاطمیه بود که پیش نمایش فیلم «بانوی بهشت» از جانب صفحات یاسر الحبیب، نویسنده فیلم نامه که از مهره های اصلی شیعه لندنی است، منتشر گردید. این فیلم به مهم ترین مساله تاریخ شیعه در مورد واقعه غدیر و شهادت حضرت زهرا(س) می پردازد و هزینه ساخت آن از جیب انگلیس و آمریکا پرداخت شده است.
جای تامل اینجاست که چه اهداف و نیاتی در ورای این فیلم دنبال می شود؟ چرا آمریکا و انگلیس باید ۱۵ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه کنند؟


حجت الاسلام مجتبی نظری، استاد حوزه و دانشگاه و مبلغ دینی در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: فیلم The Lady of Heaven 2020 (به عربی سیده الجنه) یا همان «بانوی بهشت»، با هدف اختلاف انگیزی بین مسلمانان، خلق داعش جدید با برچسب شیعه و سنگ اندازی در مقابل حرکت جبهه مقاومت اسلامی با حمایت انگلستان و آمریکا ساخته شده است.

فیلم نامه نویس بانوی بهشت، یکی از مهره های اصلی تشیع لندنی است
وی با اشاره به اینکه هزینه فیلم را انگلیس و آمریکا پرداخت کرده و سینما هالیوود هم این فیلم را ساخته است، اضافه کرد: نویسنده فیلم نامه هم یاسرالحبیب از مهره های اصلی تشیع لندنی است و هر کدام از این عوامل "ساخت فیلم توسط هالیوود، تأمین مالی توسط انگلستان و آمریکا و نویسندگی فیلم توسط یک شیعه لندنی" کلیدواژه های مهمی بوده و جای تامل دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه محتوای فیلم به بحث غدیرخم، هجوم به خانه فاطمه زهرا(س) و همچنین آتش زدن درب خانه و... اشاره داشته و همینطور صحنه هایی از اعمال داعش را هم به تصویر می کشد، افزود: این فیلم، به مدت دو ساعت و ۲۰ دقیقه با صرف هزینه ۱۵ میلیون دلاری ساخته شده و هم اکنون صرفاً پیش نمایش فیلم پخش شده و حسابی سرو صدا کرده و در اقصی نقاط جهان اسلام بدان حساسیت نشان داده اند.
استاد حوزه و دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به محتوای فیلم، اظهار نمود: یکی از کاراکترهای این فیلم دختر بچه ای به نام فاطمه است که مادر او توسط داعش کشته می شود و این کودک را به مادربزرگش می سپارند. مادربزرگ هم در خلال فیلم، صحنه هایی از حیات حضرت فاطمه زهرا(س) را برای نوه خود تعریف کرده و به صبر وی در مقابل ظلم و مصیبت ها اشاره می کند تا دخترک هم اهمیت و قدرت صبر را درک کند. این فیلم، ابوبکر البغدادی را قاتل فاطمه(کاراکتر فیلم) و ابوبکر ابن ابی قحافه را قاتل حضرت فاطمه زهرا(س) معرفی می کند و با تشبیه یکی از مقدسات مذهب تسنن به ابوبکرالبغدادی(سرکرده داعش) و معرفی اهل سنت تحت عنوان داعش، به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است.

"تفرقه بینداز و حکومت کن" سیاست فیلم بانوی بهشت
وی با تکیه بر اینکه سیاست فیلم هم "فرق تسد یعنی تفرقه بینداز و حکومت بکن" است، اضافه کرد: در یک کلام می توان اظهار داشت که ایجاد داعشی دیگر در منطقه، تفرقه انگیزی بین شیعه و سنی و سنگ اندازی مقابل جبهه مقاومت از اهداف این عملیات بزرگ بوده و باید تامل کرد، چونکه هالیوود برای نخستین بار با نام حضرت زهرا(س) فیلم ساخته و هزینه های کلانی صرف آن شده است.


وی با تکیه بر ضرورت هوشیاری جهان اسلام و بخصوص برادران سنی در ارتباط با این فیلم، تصریح کرد: پیشبینی می شود پس از اکران این فیلم، با عنایت به احساسی بودن سبک آن، از یک سو موجبات تحریک شیعیان فراهم شده و از طرفی هم اهل سنت تحریک شوند. باید جهان اسلام در ارتباط با این فیلم هوشیار باشند.
حجت الاسلام نظری در ادامه ضمن اشاره به سابقه ساخت این فیلم، اظهار نمود: این فیلم، در مراحل پیش ساخت در سال ۱۳۹۵ ه. ش تحت عنوان "یوم العذاب" مطرح شده بود که خیلی از مراجع نسبت بدان واکنش نشان داده و فتوای تحریم فیلم و عدم کمک به ساخت آنرا صادر کردند؛ همان فیلم امروز ساخته شده و تحت عنوان "بانوی بهشت" معرفی شده است.
وی ضمن اشاره به اهداف اصلی ساخت فیلم و لایه های پنهان آن، اظهار داشت: در حالیکه وهابی ها با تشیع لندنی دشمن هستند و آنان را کافر می دانند، ولی جالب است که این فیلم به وسیله یاسرالحبیب که از نیروهای قوی تشیع لندنی است با مشارکت وهابی ها ساخته شده و چنانچه داعش قبلی را با برچسب سنی خلق کرده بودند، بنا دارند اینبار داعش جدیدی با برچسب شیعه خلق کرده و بین شیعه و سنی اختلاف انگیزی کنند و از این طریق با جبهه مقاومت به مقابله بپردازند، چونکه تنها راه مقابله با جبهه مقاومت، اختلاف انگیزی بین شیعه و سنی است.
وی ضمن اشاره به فعالیت ها و تحرکات شیعه انگلیسی، تصریح کرد: این جریان همان تشیع لندنی است که مرکز آن در لندن بوده و علامتشان هم تبلیغ قمه زنی در ماه محرم است. یاسرالحبیب یکی از نیروهای اصلی تشیع لندنی بوده که سابقا در کویت، طلبه بود و هیاتی تحت عنوان "خدام المهدی" داشت. وی در کویت به حدی بین شیعه و سنی اختلاف انگیزی کرد که در نهایت توسط دولت کویت به زندان انداخته شد. بعدها انگلستان وی را از زندان آزاد کرده به لندن برده و به او مکان فعالیت و امکانات می دهد تا فعالیتهای انحرافی خویش را گسترش دهد.
این مبلغ دینی ضمن اشاره به اینکه یاسرالحبیب الان ساکن لندن است و فعالیتهای گسترده ای در چارچوب حوزه و... دارد، اضافه کرد: جریان شیرازی هم در حقیقت نماینده تشیع لندنی است که در کشور ما هم فعالیت داشته و در کربلا، راهپیمایی اربعین و... هم فعالیت نموده و به دنبال ایجاد اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی هستند.

جهان اسلام هوشیار باشد
وی در خاتمه با اشاره به اینکه جهان اسلام باید نسبت به جریان های انحرافی و تحرکاتشان هوشیار باشند، افزود: چنانچه ما اهل سنت را با وهابی ها یکی ندانستیم و زمانی که خواستند به داعش برچسب سنی بزنند، هوشیارانه مقابله کردیم و حساب برادران سنی را از داعشی ها جدا کردیم، امروز هم باید برادران اهل سنت در مواجهه با این فیلم و جریانی که می خواهند با نام شیعه، داعشی جدید خلق کنند، هوشیار بوده و شیعه ناب را با شیعه لندنی یکی ندانند.
منبع:

1399/11/10
23:35:46
0.0 / 5
866
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
جاویدانی