دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأكید كرد

تأثیر پیروزی انقلاب بر معادلات سیاسی و افزایش اراده ملت ها

تأثیر پیروزی انقلاب بر معادلات سیاسی و افزایش اراده ملت ها

به گزارش جاویدانی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأثیر زیادی بر تغییر قدرت و معادلات سیاسی و جهانی و افزایش اراده ملتها در ترسیم آینده داشت.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و الملسمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز سه شنبه طی سخنانی در وبینار بین المللی "انقلاب اسلامی و گفتمان وحدت" که به همت معاونت امور بین الملل برگزار شد، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان داخلی و خارجی، با اشاره به آیه شریفه «ذَکِّرهُم بِأَیّامِ الله» گفت: ایام الله روزهایی است که در آن وقایع مهمی به وقوع پیوسته و نعمت های بزرگ خداوند در آن بر مؤمنین متجلی شده است و با نزول نقمت خداوند بر دشمنان، مؤمنین به پیروزی رسیده اند.

وی ادامه داد: بدون شک ایام دهه فجر از مصادیق بارز ایام الله است که از زمان بازگشت امام خمینی(ره) به ایران در اول فوریه ۱۹۷۹ شروع می شود و با تحقق پیروزی بر نظام طاغوت در یازدهم همین ماه تمام می شود.
شهریاری اظهار داشت: این ایام و پیش از آن، از حوادثی است که منجر به سقوط بزرگترین پایگاه توطئه مقابل اسلام و مسلمین به دست مردم و به رهبری امام خمینی(ره) شد؛ مردی که جز اخلاص برای خدا و ایمان به قدرت خود و اعتماد به مردم چیزی نداشت، ایمان داشت که خدا، کسی را که به او یاری دهد یاری می رساند؛ آنجا که می گوید" «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم» و یا می فرماید و «وَ کانَ حقًّا عَلَینا نَصرُ المُؤمِنین».
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: به اذن و نصرت خداوند متعال پایگاه مکر استکبار سقوط کرد، آن هم در زمانی که استکبار هر آنچه برای حفاظت این پایگاه نیاز بود از قدرت نظامی، اطلاعاتی و حمایت اقتصادی و سیاسی و رسانه ای، آماده کرده بود؛ اما خداوند متعال خواست که تحول از منطقه اسلامی ما و در میدان جهانی این پایگاه شروع شود؛ آنجا که می گوید: «قَد مَکَرَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَأَتَی اللَّهُ بُنْیَانَهُمْ مِنَ الْقَوَاعِدِ فَخَرَّ عَلَیْهِمُ السَّقْفُ مِنْ فَوْقِهِمْ وَأَتَاهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَیْثُ لَا یَشْعُرُونَ».
وی اظهار داشت: نور انقلاب اسلامی زمانی در فضای بین المللی و منطقه ای روشن شد که تصور بر این بود که اسلام قدرت مقابله با طامعین را ندارد، اعتماد برای بازگشت به اسلام ضعیف شده و مسأله مرکزی مسلمین یعنی فلسطین پس از پیمان کمپ دیوید به تسویه نزدیک شده است؛ در چنین فضایی انقلاب اسلامی ایران پیروز شد تا با بازگشت حیات اسلامی، اعتماد به قدرت مردم برای شکست پناهگاه های طاغوتیان و ظالمان را به جانها برگرداند.
شهریاری با اعلان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی شعار «امروز ایران و فردا فلسطین» را به دنبال داشت، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی مسأله فلسطین در رأس توجهات انقلابیون در ایران، خود فلسطین و مناطق مختلف جهان اسلام و در میان آزادگان جهان قرار گرفت؛ روح مقاومت در مقابل مستکبرین، در جسم امت جاری شد و هر از چندی پیروزی هایی برای آن در مقابل کسانی که کرامتش را زیر پا گذاشته بودند و به توانمندی هایش توهین کرده بودند محقق می شد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران که پس از پیروزی انقلاب تأسیس شد، دستاوردهای زیادی به دست آورد که اگر ایمان کامل به یاری خدا در به دست آوردن پیروزی وجود نداشت، محقق نمی شد.
او اضافه کرد: بنای دولت جمهوری اسلامی ایران برمبنای اراده جمعی و انتخابات و همه پرسی بود و مردم رأی خودرا در مورد، نوع نظام، قانون اساسی، رهبری، قانون اساسی، قوه مقننه، مجریه قضاییه و شوراهای محلی مطرح می کردند.
شهریاری اظهار نمود: انقلاب اسلامی بعد از پیروزی با انواع جنگ های جهانی نظامی و امنیتی و رسانه ای و اقتصادی مواجه گردید و ایران اسلامی در وضعیت این جنگها نیز هر چه در توان داشت برای پیروزی مردم فلسطین و ملت هایی که تحت ظلم و تروریسم قرار گرفته اند به کار گرفت و در وسط امواجی از چالش ها مسیر خودرا برای دستیابی به هدفش در بنای تمدن نوین اسلامی ادامه داد و با وجود محاصره ظالمانه در همه زمینه ها همچون کشاورزی، صنعتی، نظامی، پزشکی و کشاورزی به پیشرفت هایی دست یافت.
وی تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأثیر زیادی بر تغییر قدرت و معادلات سیاسی و جهانی و افزایش اراده ملت ها در ترسیم آینده داشت؛ آن هم زمانی که می خواستند تسلیم اراده مستکبرین باشند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: کوشش های جبهه استکبار برای حمله به انقلاب اسلامی و ارائه دادن چهره نامناسب از اسلام و مسلمین و برانگیختن اختلافات و شکاف های نژادی و طایفه ای در جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد؛ اما این کوشش ها اساسا با شکست مواجه می شود؛ همانطور که هزاران تلاش دیگر در ۴۲ سال قبل عمر انقلاب اسلامی با شکست روبه رو شده است؛ چونکه با فطرت انسانی و منافع بشری در تضاد است؛ اساسا دین فطرت و آنچه منافع مردم را به دنبال دارد، باقی خواهد ماند؛ چنانکه خداوند متعال می فرماید «فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً ۖ وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ».
شهریاری تاکید کرد: راه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی انقلاب در ثبات مبدأ، در حکمت و بصیرت، چشم انداز و اعتماد به خدا و مردم، ادامه راه و مسیر امام خمینی(ره) است و این دلیل ادامه مسیر انقلاب اسلامی با قدرت و ثبات و عظمت در میادین داخلی و جهانی است. این ایام بزرگ را به شما تبریک می گویم که پر از تجلیات ارده خداوند سبحان برای مجاهدین در راه او بود؛ چنانکه می فرماید «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ».
منبع:

0.0 / 5
827
1399/11/21
20:49:17
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
جاویدانی