آیت الله جوادی آملی:

بیگانه بخواهد یا نخواهد، ایران همه منابع خدادادی را در اختیار دارد

بیگانه بخواهد یا نخواهد، ایران همه منابع خدادادی را در اختیار دارد

به گزارش جاویدانی قم آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه ایران اسلامی امروز همه چیز دارد اظهار داشت: بیگانه بخواهد یا نخواهد، تحریم بکند یا نکند، همه منابع را خداوند به این مردم داده است.


این مرجع تقلید شیعیان در ویژه برنامه صدای عدالت انسانی که به مناسبت ولادت امیرمؤمنان علی(ع) به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران پخش گردید، افزود: با سستی اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادیی کارساز نخواهد بود، نقطه اصلی مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی، ادراک این مطلب است که عزم استوار و اراده شکست ناپذیر داشته باشیم.
آیت الله جوادی آملی با تاکید بر براندازی نظام سلطه و بنای حکومت عادله عزم استوار و اراده شکست ناپذیر می خواهد، اظهار داشت: انسان باید در همه حال چه در جبهه جنگ، چه در اقتصاد مقاومتی و چه در مدیریت جهادی بنیان مرصوص باشد.
وی راز و رمز همه موفقیت ها رامرصوص(محکم) بودن دانست و گفت: قرآن کریم برای اداره یک مملکت عزم قطعی و اراده شکست ناپذیر را لازم می داند، خواه این عزم قطعی برای براندازی یک حکومت طغیانگر مانند فرعون و خواه در ساختن یک حکومت عادله باشد.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه در جریان براندازی حکومت فرعون مصر، خدای سبحان به موسای کلیم(ع) و هارون(ع) فرمود برخیزید به طرف فرعون بروید و به خود سستی راه ندهید، افزودند: عزم استوار، اراده شکست ناپذیر برای براندازی نظام سلطه و طغیان لازم است و براندازی نظام سلطه تخریب باطل است.
این مرجع تقلید تخریب باطل را غیر از تصحیح حق دانست و بیان داشت: همانطور که ویران کردن نظام سلطه عزم ناگسستنی و اراده مستحکم می طلبد، برای ساختن یک حکومت عادله و نظام حق نیز عزم ناگسستنی معتبر است.
وی اشاره کرد: سستی و مانند آن نه می تواند بیگانه را طرد کند و نه می تواند آشنا را در جای خود بنشاند و حاکم کند.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه بیگانه می کوشد شما با روغن مالی کردن (درویی و چاپلوسی) و با سهل انگاری کردن کشورتان را اداره کنید، اظهار داشت: باید بدانیم که کار با روغن مالی (درویی و چاپلوسی) و سهل انگاری درست نمی شود؛ چه اینکه با سهل انگاری طغیان را برطرف نکردیم و نظام سلطه شرک را از پا در نیاوردیم.
وی با تاکید بر اینکه اگر کسی بخواهد نظام مستحکمی داشته و بنیان مرصوص داشته باشد، باید اراده شکست ناپذیر داشته باشد، گفت: اراده شکست ناپذیر را عقل هدایت می کند و عقل را وحی رهبری می کند و قرآن کریم که وحی الهی است عقل را بیدار کرده است؛ عقل صراط و چراغی است که راه الهی را می بیند.
این مرجع تقلید، اضافه کرد: انبیاء آمدند هم راه الهی را به ما نشان دادند و هم چراغ عقل را پرفروغ کردند که راه الهی را به خوبی ببینیم برای همین مطلب خداوند به ما این دستور را داده که شما تلاش و کوشش کنید، هم خودرا درست بشناسید، هم نظام را بشناسید و هم نیازهای خودتان را از این نظام بگیرید.
آیت الله جوادی آملی اشاره کرد: آن روزگاری که بیگانگان بر مسلمان ها مسلط می شوند، اینطور نیست که بر سرزمین آنها، بر معادن آنها و بر درآمدهای اقتصادی آنها سلطه پیدا کنند، بلکه ابتدا فرهنگ یک ملت و دین یک امت را به اسارت در می آورند و بین مردم و فرهنگ و دین آنها فاصله ایجاد می کنند؛ بدین جهت امت جدا افتاده از دین و فرهنگ ملی نه توان آنرا دارد که خودرا اداره کند و نه قدرتمند است که معادن و ذخایر و ثروت ملی خودرا حفظ کند.
منبع:

1399/12/08
00:00:39
0.0 / 5
869
تگهای خبر: اینترنت , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی