بزرگداشت شهدای لشكر فاطمیون و سالروز شهادت علیرضا توسلی برگزار شد

پناهیان: شهدای فاطمیون ذوشهادتین هستند

پناهیان: شهدای فاطمیون ذوشهادتین هستند

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام پناهیان اظهار داشت: برای شهدای فاطمیون اجر مضاعف ثبت می شود؛ این شهدا ذوشهادتین هستند و دو بار هجرت کردند که هجرت اول جهت زندگی در کشور اسلامی بوده و هجرت دوم که ختم به شهادت شده است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حجت الاسلام «علیرضا پناهیان»، در آیین بزرگداشت شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون، یادبود فرماندهان شهید ابوحامد، فاتح و شهدای تل قرین که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: در غرب، اشتراک منافع شرط لازم و کافی برای اتحاد کشورها است اما بی توجهی به مبانی ایدئولوژیک که روال عادی دولت های جهان غرب است، سبب شده تا امروزه برنامه ریزی های آنان در امتداد ایجاد وحدت و همگرایی الزامی میان ملت هایشان در آستانه یک شکست بزرگ باشد.
وی اضافه کرد: در جهان تفرقه و گسیختگی های بسیار وجود دارد، استقلال بعضی ایالت ها در آمریکا تبدیل به یک نظریه جدی شده، انگلستان رسماً بعنوان نخستین کشور اروپایی با توافقنامه هایی همچون برگزیت از اتحادیه یورو خارج می شود و پیش از همه این موارد، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی هم نمونه بارز این تفرقه جهانی بوده است اما باوجود این فروپاشی های جهانی، در منطقه ما به یُمن آموزه های زینب کبری (س) و مجاهدت شهدای فاطمیون، ملت ها به دورهم جمع می شوند.

پناهیان اشاره کرد: وحدت ملت های این منطقه که به برکت فرهنگ شهادت طلبی و آموزه های معرفتی اسلامی صورت می گیرد، خودش در حکم یک اعجاز است و اینکه برای شهدای افغانستانی در حرم مطهر رضوی مراسم گرامیداشت برگزار می شود، نشان از وحدت ملت ها دارد. امام راحل در روزهای انقلاب می فرمودند که متحدسازی قلوب تنها به خواست و اراده پروردگار عالم صورت می گیرد و هرگاه چنین وحدتی صورت گیرد، بطور قطع نصر و فتح الهی درپی خواهد بود.
این استاد برجسته حوزه علمیه، شهادت شهید سلیمانی را سرآغاز فصل جدیدی از وحدت ملت های مسلمان در منطقه دانست و اشاره کرد: فارغ از صدها هزار شهید و کشته ای که در تجاوز حزب بعث عراق به ایران اسلامی بر دو ملت تحمیل شد، چه بسیار توطئه هایی که دستگاه استکبار در این منطقه اجرا کرد تا بین دو ملت تفرقه بوجود آورد و با این وجود، در قضیه شهادت شهید سلیمانی، گوشت و خون حاج قاسم و شهید المهندس باهم تلفیق شد و این ممزوجیت، نظام آن برنامه ریزی های طولانی مدت دشمنان را گرفتار فروپاشی کرد و بار دیگر «وَ اَلَّفَ بَینَ قُلوبِهِم» را محقق نمود.
وی با تاکید بر لزوم ثبت و مستندسازی زندگینامه شهدای مدافع حرم اظهار داشت: تابحال چند فیلم سینمایی و سریال درباب شهدای مدافع حرم تولید شده و چند کتاب شناخته شده و اثرگذار با محوریت این مجاهدان بدون مرز تألیف شده است؟ متأسفانه این کاستی ها در شرایطی وجود دارد که ظرفیت فرهنگی شهدای غیرایرانی مدافع حرم، زمینه تدوین سیره‎نامه‎ های آنان را در قالب های هنری اثرگذار همچون کتاب، فیلم و سریال حتی به صورت چندزبانه فراهم نموده است.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: افراد بسیاری در این جهان در انتظار ظهور منجی عالم بشریت هستند اما ملت افغانستان با تقدیم شهدای لشکر فاطمیون نشان دادند که برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) تنها نظاره گر نیستند و با جهاد و ایثارگری مقدمات ظهور را فراهم می کنند. برای شهدای فاطمیون اجر و صواب هجرت مضاعف ثبت می شود؛ این شهدا ذوشهادتین هستند و دو بار هجرت کردند که هجرت اول برای ادامه زندگی در یک کشور اسلامی بوده و هجرت دوم آنها هم که ختم به شهادت شده است.
وی اظهار داشت: بنی امیه بعد از ماجرای شهادت حضرت سیدالشهدا (ع)، زینب کبری (س) را از خرابه ای به خرابه دیگر برد تا عزت او را مخدوش و لکه دار کند اما امروز ما می دانیم که هیچ کدام از این برنامه ریزی های دشمن ملعون راه به جایی نبرد و جهانی شدن آوازه قیام اباعبدالله (ع) ثابت کرد که عظمت خون شهید، حقانیت او را در سرتاسر جهان فریاد می زند.
وی در آخر ابراز امیدواری کرد: زینب کبری (س) که تحت فشار جنگ روانی دشمن بود، به برکت خون پاک شهدای کربلا حقانیت این نهضت را به اثبات رساند و راهپیمایی باشکوه اربعین امروزه تنها یکی از نتایج حماسه آفرین قیام حسینی است ولذا به روشنی مشخص است که ماحصل ایستادگی خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، چشم آیندگان را به نور هدایت روشن خواهدنمود و به فضل پروردگار، روزی جوانان آزادی خواه جهان از سراسر عالم، اردوهای راهیان نور سوریه و سرزمین های اشغالی را هم تجربه خواهند نمود.


منبع:

0.0 / 5
834
1399/12/09
22:31:00
تگهای خبر: دانشگاه , زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی