علیرضا داوودی مطرح كرد؛

برگزاری محفل شعری به منظور شناخت شخصیت ادبی حضرت ابوطالب(ع)

برگزاری محفل شعری به منظور شناخت شخصیت ادبی حضرت ابوطالب(ع)

به گزارش جاویدانی تبیین و تشریح شخصیت و اقدامات حضرت ابوطالب (ع) در صدر اسلام، قبل از مبعث، حمایت و خدماتی که حضرت برای پیامبر اسلام (ص) داشتند مهم ترین هدف برگزاری این همایش است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، علیرضا داوودی مسئول ستاد برگزاری همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع)، درباره هدف از برگزاری «محفل شعر آئین مستوری» در کنار همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع)، اظهار داشت: همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) با مسئولیت مجمع جهانی خاندان (ع) و همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می گردد. تبیین و تشریح شخصیت و اقدامات حضرت ابوطالب (ع) در صدر اسلام، قبل از مبعث، حمایت و خدماتی که حضرت برای پیامبر اسلام (ص) داشتند مهم ترین هدف برگزاری این همایش است.
مسئول ستاد برگزاری همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) افزود: تصمیم بر این شد که در همایش به ابعاد مختلف شخصیت ابوطالب پرداخته شود؛ یکی از ابعاد شخصیت ایشان وجوه هنری و شعری ابوطالب (ع) است.
داوودی اضافه کرد: در کنار برگزاری همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) این محفل شعری را تحت عنوان آئین مستوری برگزار کردیم که شخصیت ادبی حضرت ابوطالب (ع) بیشتر شناخته شود و شعرای آئینی با سرودن اشعار خود نسبت به حضرت عرض ارادت و ادبی داشته باشند و بر این وجهه حضرت ابوطالب (ع) تاکید شود که حضرت در آن دوران بعنوان شاعر برجسته شناخته شده بودند.
وی ضمن اشاره به ابعاد مختلف شخصیت حضرت ابوطالب (ع) در پشتیبانی از پیامبر (ص)، اظهار داشت: حضرت در ابعاد مختلف مالی، اجتماعی و سیاسی از پیامبر (ص) حمایت و پشتیبانی کردند، ایشان بعنوان بزرگ قبیله بنی هاشم تمام اعتبار اجتماعی و سیاسی خویش را مقابل جریان های مختلف برای پشتیبانی از پیامبر (ص) صرف کردند، بعنوان مثال قصیده معروف لامیه نماد بارز استفاده از شعر در پشتیبانی از پیامبر (ص) است. همینطور از ایشان اشعار فراوانی وجود دارد که وحدانیت و یکتایی خداوند و نفی کفر و جهالت را تبیین می کند.
مسئول ستاد برگزاری همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) بیان نمود: اشعار گوناگونی درباره حضرت ابوطالب (ع) وجود دارد که در چارچوب کتاب جمع آوری شده و به مخاطبان حاضر در همایش عرضه می شود.

1399/12/17
13:48:32
0.0 / 5
850
تگهای خبر: خدمات , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی