زیرساخت های لازم برای هم افزایی ائمه جمعه، مساجد و كانون های فرهنگی تبلیغی مهیا خواهد شد

زیرساخت های لازم برای هم افزایی ائمه جمعه، مساجد و كانون های فرهنگی تبلیغی مهیا خواهد شد

به گزارش جاویدانی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: کوشیدیم برنامه ای با وجوه مختلف را بمنظور برطرف نمودن نیازمندی های فرهنگی و هنری کشور تبیین و تنظیم نماییم و در این برنامه مبانی، اسناد، و ظرفیت ها را شامل ظرفیت های سخت و نرم و استفاده از فناوری های نو را مدنظر قرار دادیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری -رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه -در همایش ملی هوای نو خطاب به مسئولان کانون های فرهنگی و تبلیغی کشور اظهار داشت: برنامه ای تنظیم کرده اند تا شبکه امامت مساجد باید توانمندی خودرا بالا برند تا شخصیت های نهادی و ساختاری را هم در چتر گفتمان انقلاب اسلامی قرار دهند و نقش خودرا در حوزه هدایتگری به بهترین شکل ایفا کنند.
وی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری از کانونهای فرهنگی مساجد افزود: کوشیدیم برنامه ای با وجوه مختلف را بمنظور برطرف نمودن نیازمندی های فرهنگی و هنری کشور تبیین و تنظیم نماییم و در این برنامه مبانی، اسناد، و ظرفیت ها را شامل ظرفیت های سخت و نرم و استفاده از فناوری های نو را مدنظر قرار دادیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ادامه بیان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی فرض بر این است با یک خودسازی جدی نهاد امامت بتواند نقش خودرا در راه پیش رو و با جهت گیری در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور که مورد نظر مقام معظم رهبری بوده است ایفا کند.
حاج علی اکبری اشاره کرد: هدف گذاری ما در این رابطه مربوط به سال ۱۴۰۴ است که نهاد امامت در شبکه هایی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند حرکت نماید.
وی در ارتباط با شرایط نهاد امامت توضیح داد: ما در این رابطه مشاهده کردیم که نهاد امامت با وجود پیوست فاقد شبکه بوده و پیوست آن سطحی است و بنا بر این برمبنای یک آرایش قرارگاهی از سطح مرکزی شروع کردیم و این مورد را به شهرستان ها گسترش دادیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ارتباط با راهکار های های تحقق این هدف بیان کرد: ما برای تحقق این هدف و در این راه به سمت سازماندهی قرارگاه های شهرستان حرکت کردیم و معتقدیم که باید راهیابی و رهبری در بافت شهری به امام جماعت در محل متصل شود و تمام جهت گیری های ما در حوزه تربیت و سازماندهی اجتماعی معطوف به پایگاه اصلی یعنی مساجد باشد و اگر این برنامه اجرا شود اساسا کامیابی حاصل خواهد شد.
وی ادامه داد: در این شبکه آنچه بعنوان اصل و روش مطرح است گفتمان ناب انقلاب اسلامی است که باید در شبکه امامت جریان یابد تا به اهداف عالیه خود نائل شود. شبکه امامت کاملا مسجد محور سازماندهی می شود و مساجد باید احیاگر حوزه فرهنگ باشند.
وی در رابطه نقش ائمه جمعه در این شبکه اظهار نمود: همکاری ائمه جمعه با نهادهای فرهنگی کاملا در شبکه امامت مشخص و تعریف شده است اما هم اکنون در خوشبینانه ترین حالت درحال استفاده از ۲۰ درصد ظرفیت ائمه جمعه در امور فرهنگی و تبلیغی کشور هستیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در این زمینه اشاره کرد: باید در این راه تمامی ظرفیت های ائمه جمعه را در خدمت کانون های فرهنگی و تبلیغی قرار داده شود و زیرساخت های لازم برای توسعه این شبکه و شبکه امامت را در کشور فراهم نماییم.
در نخستین روز همایش ملی هوای نو که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما انجام شد حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری پاسخ گوی سوالات مسئولان کانون های فرهنگی تبلیغی سراسر کشور بود.
منبع:

1399/12/25
01:46:52
0.0 / 5
1465
تگهای خبر: احیا , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
جاویدانی