چهارشنبه این هفته؛

كتابخانه مركزی شیروان افتتاح می شود

كتابخانه مركزی شیروان افتتاح می شود

جاویدانی: کتابخانه مرکزی شیروان بعنوان یکی از با اهمیت ترین پروژه های فرهنگی در استان خراسان شمالی بعد از حدود 10 سال در 18 فروردین 1400 افتتاح می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در ادامه رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تکمیل و بهره برداری از کتابخانه های مرکزی کشور، کتابخانه مرکزی شیروان در استان خراسان شمالی روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ افتتاح می شود.
پروژه ساخت این کتابخانه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع، با زیربنای ۲۷۵۰ مترمربع در سه طبقه از سال ۱۳۹۰ شروع شد و بعد از تغییر چندین پیمانکار توسط شهرداری به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده است. کتابخانه مرکزی شیروان شامل بخش هایی چون مخزن اصلی، آمفی تئاتر، پژوهش سرا، سالن های مطالعه، بخش نشریات، اتاق کنفرانس، بخش مرجع، نابینایان و کودکان است.
هم حالا ۱۰ باب کتابخانه شهری و روستایی با زیربنای هزار و ۹۱۳ متر مربع در شیروان دایر است. از این تعداد پنج باب در شیروان، لوجلی، زیارت و قوشخانه و پنج باب نیز در روستاهای خانلق، حسین آباد، زوارم، دوین و رباط فعالیت دارند.
برای اتمام این پروژه ۲۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، ۴۲ میلیارد ریال از محل بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز از محل اعتبارات تملک استانی برای این کتابخانه هزینه شده است.


منبع:

1400/01/16
20:10:42
0.0 / 5
909
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی