رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا پیشنهاد داد؛

هفته فرهنگی ایران در اسپانیا برگزار گردد

هفته فرهنگی ایران در اسپانیا برگزار گردد

به گزارش جاویدانی احمدی در دیدار با فاستینو دیاز فورتونی، مدیرکل روابط بین الملل و اتحادیه اروپای وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی ایران در اسپانیا را بیان نمود.



به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، محمدمهدی احمدی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با فاستینو دیاز فورتونی، مدیرکل روابط بین الملل و اتحادیه اروپای وزارت فرهنگ و ورزش اسپانیا در محل این وزارت خانه دیدار و در مورد ظرفیت های دو طرف برای همکاریهای فرهنگی و هنری گفتگو کرد.
احمدی در سخنانی، پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی ایران در اسپانیا و بالعکس را داد و اظهار داشت: برگزاری چنین رُخدادی می تواند در زمینه های مختلف هنری و فرهنگی صورت گیرد. بعنوان مثال ارکستر سمفونیک ایران با ترکیبی مختلف و شامل شماری از بهترین نوازندگان و هنرمندان ایرانی می تواند به اجرای برنامه بپردازد.
رایزن فرهنگی کشورمان افزود: برگزاری نمایشگاه آثار هنرهای سنتی ایرانی همچون مینیاتور، خطاطی، تذهیب، ادبیات و شعر فارسی، جشنواره سینمایی و... هم می توانند بخش های دیگری در این هفته فرهنگی باشند.
امضای تفاهمنامه، معرفی ورزش باستانی و زورخانه ای بعنوان یک میراث فرهنگی ایرانی در اسپانیا، نصب و افتتاح مجسمه یکی از مفاخر فرهنگی هم همچون پیشنهادات احمدی برای اجرا در هفته فرهنگی ایران و اسپانیا بود.
فورتونی ضمن اشاره به شیوه مدیریت اجرایی و فضای فرهنگی در اسپانیا بیان نمود: موزه باستانشناسی اسپانیا مقرر است در سال آینده، معماری و آثار باستانی مراکش را میزبانی کند و نظیر این کار را برای معرفی ایران هم میتوان انجام داد.
فاستینو دیاز فورتونی همینطور از ظرفیت های دیگری که امکان استفاده از آنها وجود دارد، نام برد و ابراز امیدواری کرد تا بتوان برای امضای تفاهمنامه همکاریهای فرهنگی میان دو کشور در سطح وزیران قدم های خوبی برداشته شود.
در آخر این دیدار توافق شد که مبحث دیدار وزیران فرهنگ دو کشور و امضای تفاهمنامه از جانب هر دو طرف پیگیری شود. همینطور وزارت فرهنگ اسپانیا تلاش خواهد نمود حداکثر همکاری را از جانب قسمت هایی از بخش فرهنگی این کشور که زیرمجموعه آن وزارت خانه به شمار می روند، انجام دهد تا در آینده نزدیک بتوان هفته فرهنگی ایران را در حوزه های مختلف در اسپانیا برگزار کرد.


منبع:

1400/01/23
10:32:30
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاویدانی