یك هفته با كتاب؛

سخنان جوادی و امیرزاده درباره بازار كاغذ و درگذشت یك ناشر

سخنان جوادی و امیرزاده درباره بازار كاغذ و درگذشت یك ناشر

سخنان معاون فرهنگی وزارت ارشاد و مدیر روابط عمومی این وزارتخانه در کنار درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران، ازجمله خبرهای مهم حوزه کتاب و نشر در این هفته بودند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و اندیشه: گزارش تجمیعی اخبار مهم حوزه کتاب و نشر در هفته ای که گذشت، دربرگیرنده ۱۰ خبر مهم داخلی است که در صدر آنها دو خبر از سخنان معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مدیر روابط عمومی این وزارتخانه درباره بازار کاغذ کشور قرار دارند.
درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران و دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی تهران با رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، از دیگر خبرهای مهمی هستند که این هفته اهالی کتاب و نشر با آنها مواجه گشتند. این هفته همین طور دو خبر انتشار فراخوان داشتیم که یکی مربوط به دوسالانه بین المللی کارتون کتاب و دیگری، مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» بود.
معرفی برگزیدگان جشنواره کوچک نویسان ایران و سه خبر از برگزاری برنامه های فرهنگی درباره عطار نیشابوری و سعدی شیرازی هم اخبار اختتام بخش گزارش این هفته هستند.
در ادامه مشروح گزارش «یک هفته با کتاب» آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰ را می خوانیم:
سخنان معاون فرهنگی وزیر ارشاد درباره بازار کاغذ
در خبری این هفته به نقل از محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافت، این خبر اعلام گردید که تا حالا نامه نگاری های بسیاری توسط وزارت ارشاد با مسئولان اقتصادی کشور برای تامین ارز حداقلی برای تهیه کاغذ مورد نیاز کشور انجام شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
سخنان مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد درباره بازار کاغذ
خبر دیگری که این هفته درباره بازار کاغذ انتشار یافت، به نقل همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که پیگیری ها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح نمود و اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری های مستمری برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز کاغذ چاپ و تحریر داشته است.
درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران
عبدالناصر ناظم بکایی رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، بازرس قانونی تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و مدیر انتشارات کبوتر روز یکشنبه ۲۹ فروردین در پی مبتلاشدن به بیماری سرطان از دنیا رفت.
دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی تهران با رئیس فراکسیون زنان مجلس
محمدهادی ناصری طاهری مدیرکل کتابخانه عمومی استان و سکینه خاتون مهدیان پور، معاون این اداره کل جهت بررسی راهکارهای رفع مشکلات کتابخانه های عمومی، عصر دوشنبه ۳۰ فروردین با فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفتگو کردند.
انتشار فراخوان دوسالانه بین المللی کارتون کتاب
فراخوان پنجمین دوسالانه بین المللی «کارتون کتاب»، این هفته توسط دبیرخانه این رویداد در نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر گردید.
انتشار فراخوان مسابقه کتابخوانی «به سوی نور»
خبر انتشار فراخوان و برگزاری مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» که با محوریت کتاب «نماز و روزه راهی به سمت معبود» توسط فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود، این هفته توسط فاطمه جمالو رئیس کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اعلام گردید. زمان شرکت در این مسابقه از اول تا بیستم اردیبهشت است.
معرفی برگزیدگان جشنواره ملی کوچک نویسان ایران
انجمن کوچک نویسان ایران روز چهارشنبه اول اردیبهشت همزمان با سالروز تولد سعدی، اسامی برگزیدگان اولین جشنواره ملی کوچک نویسان ایران را معرفی نمود.
برگزاری دومین نشست «از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه»
دومین نشست از نشست های پنج گانه «از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه» (در بزرگداشت عطار و خیام نیشابوری) که از ۲۵ فروردین شروع شده مانند نشست نخست، به بزرگداشت عطار نیشابوری اختصاص داشت و روز چهارشنبه این هفته اول اردیبهشت، در فضای مجازی اجرا شد.
برگزاری بزرگداشت سعدی توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
مراسم بزرگداشت سعدی همزمان با روز تولد این شاعر بزرگ ادبیات فارسی، روز چهارشنبه اول اردیبهشت توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی اجرا شد.
برگزاری بزرگداشت سعدی در شیراز
مراسم بزرگداشت دیگری که این هفته برای سعدی برگزار شد، مربوط به روز سه شنبه ۳۱ فروردین و در جوار مقبره این شاعر بود. آئین بزرگداشت یادروز سعدی به مدت هفت شب با مجموعه برنامه های «هفت شب برخوان سعدی» شامل نشست های تخصصی و ایراد سخنرانی صاحب نظران، کارشناسان و سعدی شناسان ادامه دارد.

1400/02/03
13:10:04
0.0 / 5
858
تگهای خبر: بازار , جشنواره , حقوق , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی