توسط موسسه قدر ولایت؛

كتاب حرم در انتظار ما درباره انتخابات ریاست جمهوری چاپ شد

كتاب حرم در انتظار ما درباره انتخابات ریاست جمهوری چاپ شد

به گزارش جاویدانی کتاب حرم در انتظار ما درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، توسط این موسسه منتشر و راهی بازار نشر شدبه گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت، کتاب «حرم در انتظار ما» تالیف گروه تحقیق موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت اخیرا توسط این موسسه منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب برای عموم مردم و همه کسانی که حق رأی دارند، مفید و لازم است؛ لیکن با رویکرد اختصاصی جوانان و بخصوص گفتمانی با رأی اولی ها تهیه شده و در دو فصل مطالب متنوعی را عرضه کرده است.
حفظ جمهوری اسلامی یعنی مرکزیت حرم و دفاع از آن، به مقتضای زمان شکل های مختلفی به خود می گیرد. حضور در جبهه های عراق و سوریه برای حفظ حرم حضرت زینب سلام الله علیها و سایر حرم های ائمه اطهار علیهم السلام در عراق و جان فدا کردن، یک شکل حفظ و دفاع است، و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد شایسته و اصلح که نظام اسلامی را به سمت تمدن نوین اسلامی به پیش ببرد هم شکل دیگر حفظ و صیانت از این حرم و فداکاری در راه آن است.
در فصل اول کتاب «حرم در انتظار ما»، مسائلی چون اختیار انسان، رابطه این اختیار با انتخاب، رابطه انتخاب با تعیین ملاک های متناسب با هر انتخاب، شایسته گزینی در کوچک ترین تا بزرگ ترین انتخاب ها، حق انتخاب و مسئولیت پذیری در مقابل شرایط مختلف، بررسی شده است. انگیزش حس حمایت و حضور و دفاع از حرم در جوانان و رأی اولی ها حاصل بحث این فصل است.
در فصل دوم این کتاب هم درباره انتخابات و اهمیت و وزن آن در جمهوری اسلامی و به صورت، ویژه انتخابات ریاست جمهوری بحث شده است. دعوت به مشارکت گسترده و حضور هر ایرانی دارای حق رأی در انتخابات و ملاک های کاندیدای اصلح که می تواند حرم را محافظت و بر اقتدار و عظمت آن بیفزاید، از دیدگاه امام خمینی، رهبر فرزانه انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی، در این فصل آمده است. همینطور فرمولی برای تعیین امتیاز و نمره کاندیداها پیشنهاد شده است که کار انتخاب اصلح را روان و دقیق می کند.
این کتاب با ۱۲۸ صفحه و قیمت ۲۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/02/07
19:08:39
0.0 / 5
1099
تگهای خبر: بازار , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاویدانی