بررسی یك داستان تخیلی با مفهوم قرآنی

بررسی یك داستان تخیلی با مفهوم قرآنی

جاویدانی: ترجمه مجموعه هشت جلدی «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» به زبان ترکی استانبولی بصورت مجازی بررسی می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، همزمان با ماه مبارک رمضان نشستی تخصصی با موضوع بررسی ترجمه مجموعه هشت جلدی «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» به زبان ترکی استانبولی در روز یکشنبه (نوزدهم اردیبهشت ماه) ساعت ۱۴: ۳۰ به وقت تهران و ۱۴ به وقت ترکیه توسط بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می گردد.
در این جلسه، طیفور اسن (مدیر انتشارات نار در ترکیه)، کلر ژوبرت (نویسنده کتاب)، میلاد سلمانی (مترجم) و سیداحمد میرزاده (معاون تولید انتشارات به نشر) حضور خواهند داشت.
در خبر برگزاری نشست بررسی ترجمه مجموعه هشت جلدی «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» آمده است: کلر ژوبرت در این مجموعه هشت جلدی داستان های قرآنی، در امتداد دغدغه های خود برای آشنا کردن کودکان با مفاهیم قرآن کریم همچون امانت داری، هدفمندی آفرینش، راستگویی، توبه، خوب حرف زدن با دیگران، انفاق و آثار آن در زندگی و بدگویی نکردن از دیگران، قصه هایی را برمبنای آیات قرآن طراحی نموده که با تصویرگری هم راه است.
«تازه چه خبر»، «ماجرای سیب قرمز»، «کیک امانتی»، «مسابقه کوفته پزی»، «که این طور»، «شلوپی»، «راز پاپاپا» و «آش آشتی کنان» کتاب های این مجموعه هشت جلدی هستند. در هرکدام از این داستان ها نویسنده تلاش نموده است یکی از مفاهیم قرآنی را ترسیم و برای کودکان ملموس کند، بطوریکه در پایان، کودک را آماده پذیرش نکته یاد شده در داستان می کند و با طرح آیه قرآنی مورد نظر، کودک با یک آیه آشنا شده و کاربرد آنرا از خلال داستانی که طراحی شده، درک می کند.
علاقه مندان برای حضور در این جلسه می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند:
https: //www.skyroom.online/ch/tibf۲۰۲۱/a-fiction-with-quranic-concept
منبع:

1400/02/19
21:15:18
0.0 / 5
787
تگهای خبر: زندگی , طراحی , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاویدانی