ناصر ابوشریف در نشست القدس اقرب مطرح كرد؛

اعمال صهیونیست ها حتی به فكر شیطان هم نمی رسد

اعمال صهیونیست ها حتی به فكر شیطان هم نمی رسد

جاویدانی: نماینده جنبش حماس در ایران می گوید که یک قرن است که انواع فشارها را تحمل می نماییم. کارهایی که صهیونیست ها انجام می دهند به فکر شیطان هم نمی رسد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، نشست تخصصی «القدس أقرب با حضور ناصرابوشریف، نماینده جهاد اسلامی در ایران، خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران، زهره الهیان، دبیر کمیته حقوق بشر مجلس، سعدالله زارعی، تحلیلگر مسائل سیاسی، محمدحسین سلطانی فرد، معاون دبیرکل کنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین، علی تقی زاده، مسئول گروه سیاست خارجی مرکز راهبردی برهان در ساختمان ایران شناسی کتابخانه مجلس شورای اسلامی انجام شد.
ناصرابوشریف در این جلسه اظهار داشت: ما صد سال است انواع فشارها را تحمل می نماییم در دو جهت یکی مسئله سرزمین و دیگری مسئله انسان. کارهایی که صهیونیست ها انجام داده اند حتی به ذهن خود شیطان هم نرسیده است. به رغم تمام این توطئه ها با این وجود جمعیت مردم در فلسطین تقریباً هفت میلیون نفر است.
وی به حوادث چند روز اخیر اشاره و بیان کرد: مردم خیلی از مناطق سال ۱۹۴۸ در این انتفاضه خیزش کردند. از اهالی اللد این انتظار را هیچ گاه نداشتیم این چنین محکم و مقتدرانه در مقابل رژیم خون ریز صهیونیستی عمل کنند. مردمی مستضعف که همیشه هدف قرار داشتند و در محاصره بودند.
ناصر ابوشریف افزود: نوار غزه از ۶ جهت در محاصره است. از شمال و جنوب و شرق و غرب و داخل زمین و آسمان. رژیم صهیونیستی دستگاه استراق سمع کار گذاشته است و در آسمان دستگاه هایی ۲۴ ساعته در آسمان غزه پرواز می کند. از دریا غزه محاصره است و در زمین از جانب اسرائیل محاصره است و منطقه باریک گذرگاه نیز از جانب مصر محاصره شده است. در داخل زمین بتون آرمه گذاشتند و دیوارهای آهنی و فلزی را مصری ها در زمین فرو کردند که فلسطینی ها نتوانند هیچ تونلی را به سمت مصر ایجاد کنند. تمام این ها نشان دهنده قدرت این مردم است که با آنکه محاصره شدند توانستند اینقدر مقاومت کنند.
وی اضافه کرد: در فلسطین نبرد بین نیروها نیست بلکه نبردی خدایی است. درست است که مردمی مستضعف و بدون امکانات مالی هستیم و غزه امکانات بسیار کمی دارد و آب شرب کافی نیست و تراکم جمعیتی بسیار بالاست اما با همه این مشکلات مردم غزه منششان مبتنی است بر عبودیت و مقاومت و همین عبودیت و مقاومت مایه فتح و پیروزی است.
نماینده حماس در تهران با اشاره به تعداد بالای شهدای غزه در طول این سال ها اظهار داشت: در غزه خانواده ای نیست که شهید نداده باشد. یک مادر پنج فرزندش را از دست داده. خانواده هایی هستند که چند اسیر چند زخمی و چند شهید دارند. هدف اسرائیل ضربه زدن به بستر اجتماعی مقاومت است اما مردم فلسطین توانستند مقاومت افسانه ای از خودشان نشان دهند. مردم فلسطین نیازمند کمک هستند.
نماینده جهاد اسلامی در ایران بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی را خداوند به ما ارزانی داشت و تشکیل جمهوری اسلامی منجر گردید که ایران تبدیل گردد به پایگاه پروژه اسلامی کردن منطقه و ایران در تمام سطوح به مردم فلسطین کمک کرد و ایران الان شریک پیروزی های ماست الان برمبنای آخرین نظرسنجی ها ۸۸ درصد مردم مخالف قاطع با هر گونه حضور رژیم صهیونیستی در فلسطین هستند. ما خط اصلی و پیشرو و نوک پیکان مقاومت هستیم. مردم روحی و معنوی و مادی با ما هستند و خدا رو شکر وجهه منافقین و تسلیم شدگان مشخص شده است. رسانه های خائن عربی و مگس های الکترونیکی همراه با رژِیم صهیونیستی سکوت می کنند.
وی در آخر بیان کرد: تاکید می کنم شمارش معکوس برای اختتام رژیم صهیونیستی و نابودی این رژِیم شروع شده است. این دفعه سکوت کامل است و بسیار شکست رژیم صهیونیستی نزدیک است. ما نزدیک به قدس هستیم به اذن خداوند متعال همانطور که در متون مقدس نوشته شده است.
تخریب میدان نقشه ای آمریکایی – صهیونیستی است
محمد حسین سلطانی فرد، معاون دبیر کل کنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه، در نشست تخصصی «القدس أقرب» سخن خودرا با اشاره به جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس در غزه و سقوط دو برج ۱۳ طبقه ای شروع کرد و اظهار داشت: ما امنیتی داریم که قدرش را نمی دانیم. تاسف می خورم که برخی اظهار می کنند فلسطین چه ربطی به ما دارد و این که ما از مرزهای خودمان دفاع نماییم کفایت می کند!
وی در ادامه به تشریح وضعیت منطقه غرب آسیا و دو گفتمان «مقاومت» و گفتمان «رژیم صهیونیستی» پرداخت و بیان کرد: محور گفتمان مامقاومت وهدف آن امت سازی است. در مقابل گفتمان مقاومت دکترین صهیونیسم قرار دارد که هدف عالی و نقشه راه آن تجزیه کشورهای منطقه است.
سلطانی فرد با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۱۳۸۲ و شکل گیری جریان مقاومت لبنان هدف از این جنگ را پیاده کردن دکترین رژیم صهیونیستی در منطقه دانست و بیان کرد: رژیم صهیونیستی معتقد بود کاری در منطقه است که سرش در تهران و دُمش در لبنان است باید آنرا در این جنگ پیش ببریم.
سلطانی فرد با اشاره به سیاست تخریب میدان و منشا آنکه احساس شکل گرفتن شکنندگی داخلی است اضافه کرد: تخریب دیپلماسی میدان نقشه راه جدید صهیونیستی آمریکایی است و اگر دیپلماسی میدان را در جمهوری اسلامی بتوانند تحریم کنند به کل اهدافشان در منطقه غرب آسیا خواهند رسید.
وی در ادامه با اذعان به وجود شکاف بین دستگاه دیپلماسی و میدان در ایران بیان کرد: اگر دستگاه دیپلماسی و میدان ما یکسانی و همخوانی داشت ما در بیداری اسلامی شکست نمی خوردیم.
وی در ادامه با اشاره به ابزار قدرت بودن میدان در دستگاه دیپلماسی سایر کشورها بیان کرد: استقلال ما مرهون میدان است. میدان است که به شما استقلال و قدرت می دهد و دیپلماسی شما را فعال می کند. آنکه باید در خدمت میدان باشد دیپلماسی سیاسی است.
در آستانه انتفاضه سوم هستیم
خالد قدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ایران در ابتدای این جلسه با اشاره سیاست شهرک سازی صهیونیست ها اظهار داشت: تعداد فلسطینیان ساکن محله شیخ جراح حدود ۱۷۰ خانواده بود با اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی و تقسیم محله ها منجر به کاهش تعداد خانواده های فلسطینی شد بطوریکه الان فقط حدود ۲۸ خانواده فلسطینی ساکنین اصلی این محله هستند.
قدومی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی به زور و توسل به هر راه غیر اخلاقی و غیر قانونی می خواستند ساکنین محله شیخ جراح را اخراج کرده و شهرک نشینان صهیونیستی را ساکن کنند اما مقاومت تا سه روز دیگر این کار را متوقف می کند. این سه روز از روز حملات موشکی مقاومت از غزه به سمت قدس اشغالی شروع شده و دادگاه اشغالی این حکم را صادر کرده است که جابه جایی صهیونیست ها را در سه روز آینده متوقف می کند.
رئیس دفتر جنبش حماس در تهران ضمن اشاره به ناجوانمردی سازمان های بین المللی و سکوت در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی به تشریح نکات ذیل در مورد مقاومت پرداخت: مقاومت فقط منحصر به غزه نیست بلکه در سراسر جغرافیای فلسطین حماس و مقاومت پاسخ می دهند -مقاومت عکس العمل طبیعی در مقابل غاصب و امری قانونی می باشد که به سبب جنایات رژیم صهیونیستی و مطالبات فراوان مردمی در سراسر فلسطین انجام می شود -فعالیت مردم در صحنه دفاع از حقوق حقه مردم فلسطین زیاد و بیشتر شده است و انسجام محکمی بین نیروهای مقاومت و مردم فلسطین تشکیل شده است.
وی در ادامه با اشاره به عدم پذیرش بین المللی رژیم صهیونیستی حتی در موضع رسمی کشورهای اروپایی بیان کرد: این رژیم سربار شده است و در منظومه اخلاقی و دموکراسی پاسخی منطقی به مردم خود و دولت های اروپایی ندارند.
نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی و تهاجم به مسجدالاقصی بیان کرد: مقاومت سه مطالبه دارد: ۱. عقب نشینی سربازان اسرائیلی از محله شیخ جراح ۲. ممنوع کردن ورود شهرک نشینان به قدس ۳. متوقف کردن حملات ارتش صهیونیستی به شهر قدس بصورت کلی باید انجام بگیرد.
نماینده حماس در ایران در ادامه به خاصیت های یک انتفاضه یعنی «گستردگی جغرافیایی»، «حمایت های سیاسی» و «پشتیبانی نظامی» اشاره نمود و اضافه کرد: می توانیم بگوییم در آستانه انتفاضه سوم هستیم.
وی در ادامه به دو نقش «ایدئولوژیک» و «میدانی» جمهوری اسلامی اشاره نمود و بیان کرد: پشتیبانی از مستضعفین مقابل استکبار از ادبیات های اولیه انقلاب اسلامی بوده و در قانون اساسی تدوین شده است.
قدومی در ادامه به نقل سخنی از حاج قاسم سلیمانی پرداخت: حاج قاسم فرمود که «حتی اگر فلسطینی ها فلسطین را ترک کنند ما پشتیبانی از این آرمان را ترک نمی نماییم.» شهید احمد یاسین نیز فرمود: تا سال ۲۰۲۷ رژیم صهیونیستی تمام می شود.
نماینده حماس در ایران در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی مقابل ایران همچون «حادثه نطنز» و «ترور شهید فخری زاده» به نقش میدانی جمهوری اسلامی ایران اصرار کرد و اظهار داشت: جنایات و تهدید رژیم صهیونیستی فقط به فلسطینی ها محدود نشده است بلکه الان بطور واقعی و بالفعل مقابل ایران اتفاقات فراوان فیزیکی انجام داده است.
وی به حمایت های جریان مقاومت منطقه از مقاومت فلسطین اشاره نمود و افزود: انصارالله یمن بیانیه مهمی داد و اظهار داشت که «هرگز مقاومت را تنها رها نخواهیم کرد» که این فی نفسه انرژی مضاعفی برای مقاومت فلسطین است. همین طور موضع گیری مرجعیت نجف را داریم که قبلاً بصورت کلی به مسائل می پرداخت اما امروز بطور مستقیم جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می کند. سید حسن نصر الله هم گفت اگر نیازی احساس بشود ما کاملاً آماده هستیم و وارد عمل می شویم.
قدومی در آخر با اشاره به پیروز بودن مقاومت در صحنه اظهار داشت: ما دیدیم که جمهوری اسلامی شریک مقاومت بوده و هست و ان شاءالله به زودی نابودی رژیم صهیونیستی را شاهد خواهیم بود.

1400/02/23
21:24:30
0.0 / 5
989
تگهای خبر: الكترونیكی , حقوق , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی