افزایش داوطلبان آزمون اعطای مدرك به حافظان قرآن كریم در قم

افزایش داوطلبان آزمون اعطای مدرك به حافظان قرآن كریم در قم

جاویدانی: قم رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم از افزایش تعداد شرکت کنندگان در آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن کریم آگاهی داد.


حجت الاسلام سید حسین سجادی تبار اظهار نمود: شانزدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم، روز جمعه همزمان با سراسر کشور در مجتمع فرهنگی نور قم انجام شد.
وی ادامه داد: ۳۹۸ داوطلب جهت شرکت در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۸۲ نفر در جلسه آزمون کتبی شرکت کردند. ۱۲۳ نفر از این تعداد را آقایان و ۱۵۹ نفر را خانم ها می سازند.
وی با اشاره به اینکه این آزمون در سه سطح حفظ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء برگزار شد، افزود: در حفظ ۱۰ جزء، ۱۴ مرد و ۳۴ زن، حفظ ۲۰ جزء، ۹ مرد و ۱۶ زن و حفظ ۳۰ جزء، ۱۰۰ مرد و ۱۰۹ زن شرکت کردند.
بگفته رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، در سال قبل ۲۳۰ حافظ قرآن کریم در این آزمون شرکت کردند.
حجت الاسلام سجادی تبار افزایش تعداد داوطلبان شرکت در این آزمون را قابل قبول دانست و تاکید کرد: استان قم از نظر تعداد شرکت کنندگان در این آزمون نسبت به جمعیت استان، در رتبه های برتر کشور قرار دارد.
وی اظهار نمود: آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن کریم در ۵ سالن بزرگ و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شد و علاوه بر تب سنجی داوطلبان، استفاده از ماسک نیز برای تمامی شرکت کنندگان الزامی بود.
منبع:

1400/03/02
21:32:41
0.0 / 5
876
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاویدانی