رهبر شیعیان بحرین

قرنطینه بیماران خارجی كرونا در بحرین جان مردم را به خطر می اندازد

قرنطینه بیماران خارجی كرونا در بحرین جان مردم را به خطر می اندازد

قم رهبر شیعیان بحرین با صدور اطلاعیه ای به انتخاب این کشور برای محل قرنطینه مسافران خارجی واکنش نشان داد و اظهار داشت: این مسئله جان ملت بحرین را به خطر می اندازد.


در بیانیه آیت الله شیخ عیسی قاسم آمده است: این که مسافرانی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس عبور می کنند و احتمال مبتلا شدن به کرونا در آنها وجود دارد، در کشور بحرین قرنطینه شوند، یک مسئله خطرناکی است و دولت نمی تواند خطر این مسئله برای ملت در کشوری با این مساحت بسیار کوچک را نادیده بگیرد.
بیانیه حاکی است: مسافران گذرا بیشترشان از هند و کشورهایی است که بیشترین مبتلا به کرونا را دارا می باشد و ویروس آن جهش یافته تر و کشنده تر است و این مسئله وضعیت را بسیار خطرناکتر می کند.
رهبر نهضت اسلامی بحرین یادآور شده است: قرنطینه در هتل هایی که گردشگران سکونت دارند و در خانه هایی که افراد قرنطینه شده دستور العمل ها را کامل رعایت نمی کنند، انجام می گیرد.
بیانیه می افزاید: انتخاب بحرین بعنوان محل قرنطینه یعنی زندگی ملت ما بر مبنای تصمیم رسمی بعنوان کالایی قلمداد می شود که سود مالی حاصل از آن به جیب ثروتمندان می رود یعنی این که ملت ما در نظر نظام های منطقه و ملت های آن بی ارزش و مسخره هستند.
در ادامه تاکید شده است: این مبادرت به مفهوم قربانی کردن جان های بی گناه است و این یک حقیقت آشکاری است که اگر آزادی و عدالتی باشد، باید این اقدام محکوم و بانیان آن مجازات قانونی شوند.
بیانیه حاکی است: اما در مورد تجمعات خانگی در این شرایط؛ با این تجمعات به دست خود، خودتان یا دوستان و نزدیکانتان را به کام مرگ نفرستید، این گونه نباشد که ساعت دورهمی شما باعث اندوه و پشیمانی طولانی شود.
در خاتمه آمده است: همگی باید تمامی راه های پیشگیری را رعایت کرده و از عمق دل برای گشایش دعا کنند، صدقه بدهند و دست از گناه بردارند، در غیر این صورت چگونه کسی که مرتکب گناه می شود، به خداوند امید دارد؟1400/03/04
09:15:39
0.0 / 5
773
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاویدانی