سفارش هایی آیت الله حسینی بوشهری به كاندیداهای انتخابات

سفارش هایی آیت الله حسینی بوشهری به كاندیداهای انتخابات

به گزارش جاویدانی قم رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی حرمت دستگاه های مسئول را حفظ کنند، چه برگزار کنندگان انتخابات و چه شورای نگهبان، ما نمی گوییم شورای نگهبان معصوم است، اما بعنوان یک نهاد تعریف شده در قانون اساسی، آنچه را مطرح می کند باید برای همه حجت باشد.


آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در آیین رونمایی از تازه های نشر دین و رسانه در رابطه با انتخابات ۱۴۰۰ که در مرکز پژوهای اسلامی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی حرمت دستگاه های مسئول را حفظ کنند، چه برگزار کنندگان انتخابات و چه شورای نگهبان، ما نمی گوییم شورای نگهبان معصوم است، اما بعنوان یک نهاد تعریف شده در قانون اساسی، آنچه را مطرح می کند باید برای همه حجت باشد.
وی با اشاره به اینکه رقابت های انتخاباتی باید در قالب نظام باشد در ادامه اضافه کرد: کسی که قانون اساسی را قبول ندارد و معتقد به مبانی نظام نیست به کجا می خواهد برسد و با کجا رقابت کند و مردم را به کجا برساند.
نامزدها ساده زیست جهادی و انقلابی باشند
آیت الله حسینی بوشهری گفت: نامزدهای ریاست جمهوری باید ساده زیست، جهادی و انقلابی باشند و این برای مردم ما از ضروری ترین خاصیت هایی است که نامزدها باید داشته باشند.
امام جمعه قم در ادامه اضافه کرد: نامزدهای ریاست جمهوری باید به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی ایمان داشته باشند و در عین تعامل و ارتباط با دنیا از کیان و نظام اسلامی دفاع کنند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه اشاره کرد: نامزدهای ریاست جمهوری باید بصیر، تیزبین و دشمن شناس باشند، دوست را با دشمن اشتباه نگیرند و کنار دشمن بجای دوست ننشینند و از سر آگاهی برخورد کنند. مشکلات مردم را بدانند، برای حل مشکلات مردم برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت داشته باشند و به جوانان بها بدهند.
در مناظرات اخلاق رعایت بشود
آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: در مناظرات اخلاق اسلامی رعایت شود، در گذشته شاهد بداخلاقی های فراوانی در مناظرات بودیم که دشمن شاد کن بوده است؛ بجای اینکه دیگران را تخریب کنند تا خودشان اثبات شوند، کارهای مثبت خودرا بیان کنند تا مردم بتوانند انتخاب و قضاوت کنند.
وی افزود: اگر انتخابات انجام شد و کسی پیروز شد یا نشد نباید رفتار قدرت طلبانه داشته باشند و جامعه را گرفتار یأس و نومیدی و تزلزل کنند، فردی هم که انتخاب نشده است باید به فرد پیروز پیام بفرستد و تبریک بگوید.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: مردم باید شرکت گسترده و فعال در انتخابات داشته باشند، اگر در یک جایی نارضایتی دارند آنرا به پای نظام نگذارند، عملکرد اشخاص را به پای نظام نگذارند و از این فرصت طلایی استفاده کنند و با انتخاب خود بهترین ها را برگزینند و از برکات آن بهره مند شوند.
وی با اشاره به ضرورت مرزبندی با دشمن در تبلیغات انتخاباتی گفت: نامزدهای انتخاباتی همصدا و همراه با دشمن نباشند و مرز خودرا با دشمن مشخص کنند، شعارهای خودرا اصیل، دینی، ملی و با عرق خدمت به مردم و پیشرفت کشور قرار دهند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات اشاره کرد: نامزدها و مردم در عین آمادگی برای حضور حداکثری در انتخابات از طراحی ها و توطئه های دشمن غافل نشوند، وعده های غیر عملی به مردم ندهند و اختلاف سلیقه ها را تبدیل به منازعه نکنند.
وی با تاکید بر نقش رسانه ملی در تبلیغات ریاست جمهوری تاکید کرد: رسانه ملی از اسراف و تبلیغات بیهوده خودداری کند، رقابت ها را واقعی کند و در قالب مناظرات به نمایش بگذارد و برای هر کدام از نامزدها ولو گم نام و ناشناس سهم مساوی برای تبلیغات بوجود آورد.
منبع:

1400/03/07
15:06:46
0.0 / 5
1062
تگهای خبر: حل مشكلات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی