هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه قلك منتشر گردید

هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه قلك منتشر گردید

هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه قلک ویژه تیرماه همراه با داستان ها و شعرهای آموزشی و سرگرم کننده در زمینه آموزش سبک زندگی اجتماعی و اقتصادی برای گروه سنی 3 تا 7 سال منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه «قلک» ویژه تیرماه همراه با داستان ها و شعرهای آموزشی و سرگرم کننده در زمینه آموزش سبک زندگی اجتماعی و اقتصادی برای گروه سنی ۳ تا ۷ سال منتشر گردید.
این نشریه که این ماه، هفتمین سال انتشار و فعالیت خودرا شروع می کند، نخستین نشریه ای است که بصورت تخصصی توجه خودرا به آموزش سبک زندگی و مفاهیم اقتصادی برای گروه سنی ۳ تا ۷سال معطوف کرده و برای رسیدن به این مهم، گروهی از نویسندگان، تصویرگران و متخصصان روانشناسی کودک و اقتصاددانان کودک فعالیت می نمایند.
این شماره از ماهنامه «قلک» سراغ دو خرگوش معروف قلک «بیجو و جیبو» به کمک «موشغول جون» رفته و با مردم هند و فرهنگ مردمان آن سرزمین آشنا شده است. همین طور بچه ها با «چَمور» و پدرش با کارکرد بانک، پس انداز و خریدکردن آشنا می شوند.
با توجه به سالروز تولد آنتوان دوسنت اگزوپری نویسنده و خلبان فرانسوی در ۲۹ ژوئن مصادف با ۸ تیرماه طرح جلد این شماره از ماهنامه به این مساله اختصاص پیدا کرده و تصویری از کتاب شازده کوچولو از معروف ترین کتاب های این نویسنده توسط المیرا اسکندری طراحی شده است.
همچنین در قلک هشتاد و چهارم بچه ها می خوانند: شعر «خسته نباشی خدا» سروده زهرا موسوی و تصویرگری مهدیه ربانی، داستان «زرد، قرمز، نارنجی» نوشته لیلا اسکندری و تصویرگری و ایده پردازی پریا کوریان، داستان «به دو خرگوش همه کاره نیازمندیم» نوشته نسترن فتحی و تصویرگری میثم موسوی، «بفرمایید یک بشقاب غذای آتشین» نوشته جویا میرزاده، اخبار قل، قلّکی نوشته زهرا جلائی فر و تصویرگری میثم موسوی و شعر «پول رو کجا بذارم» سروده زهرا موسوی و تصویرگری نازنین ارزه گر.
در هر شماره قلک بازی هایی برای بالا بردن خلاقیت، دقت و سرگرم کردن بچه ها نیز وجود دارد. در این شماره و در بخش «بازی شغل ها» بچه ها باید به آقای تعمیرکار کمک کنند تا وسایلش را پیدا کند، در بازی «راه آبی» فی فی دلفینه را راهنمایی کنند تا سفالگری بیاموزد و در بخش «بگو و بخور» یک بستنی میوه ای درست می کنند.
شماره تیرماه نشریه «قلک» با مدیرمسئولی بهنام تقی پور و سردبیری معصومه یزدانی، مدیریت داخلی الهام تقی پور و صفحه آرایی نگار آشتیانی عراقی و روابط عمومی یگانه قاسمی در ۲۸صفحه و با قیمت ۳۰هزارتومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. در این شماره کارشناسی داستان ها را زهرا شاهی و کارشناسی شعر را زهرا موسوی برعهده داشته اند.

1400/03/31
23:08:49
0.0 / 5
754
تگهای خبر: آموزش , خرید , زندگی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی